pm-get-happy-cover-540-wide-340x302

 

Pink Martini ile lise yıllarımın başında tanışmıştım. Pek yakın olduğum bir tarz değildi o zamanlar ama değişik bir havaları olduğunu keşfettiğimden arkadaşımın verdiği dinleme listesinden silmemiş ve zamanla özellikle bazı şarkılarını onlarca defa dinleyen biri olmuştum. Favorim her zaman Lily olarak kaldı. Let’s Never Stop Falling in Love da bir diğer çok sevdiğim şarkılarıdır. Donde Estas Yolanda, Hang on Little Tomato, Aspettami, La Soledad da hala ara ara açtığım parçalardan.

 

pink_martini_yeni_01Şimdi ise yeni bir albüm çıkartıyorlar, adı  kendileri gibi mutluluk verici: Get Happy. 24 Ağustos’ta çıkacak olan albümlerinin tanıtımı için Avrupa turnesine çıkıyor olmaları ve ilk durağın Ankara olması da bir harika! Sonuçta, Ankara İstanbul’a kıyasla böyle büyük konserler konusunda çok yavan bir şehir.  Pink Martini ise bize unutulmayacak bir jest yaparak 26 Eylül’de Congresium’a geliyor. 27 Eylül’de ise İstanbul’da konser verecek olan grup hayranlarını şimdiden oldukça mutlu etti. Üstelik bir de sürprizleri var! Pink Martini, albümlerine Üsküdar şarkısını da eklediler! Albüm tanıtım fotoğraflarında şemsiyeli pozları bile var. Onlardan bu şarkıyı dinlemek oldukça eğlenceli olacağa benziyor. Üsküdar’ın dışında grup için özel bir anlama sahip olan Smile şarkısına da albümde yer verecek olan grup, diğer klasiklerden olan Quizas Quizas Quizas ve Sway”i de yorumladı.

pink_martini_yeni_02 (1)

Küba, Fransız, Brezilya gibi çeşitli ülkelerin müziklerini harmanlayan grubun albümü, Meow Meow, Philippe Katerine, The Von Trapps, Rufus Wainwright gibi isimlerden birbirinden heyecan verici izler taşımakta. Anlayacağınız, coşkulu enerjisi, insanın ruhunu ısıtan şarkı sözleri ve yılların profesyonelliğiyle Pink Martini 26 Eylül’de bizlerle olacak. Yepyeni şarkılarını canlı canlı ilk siz duymaya ne dersiniz? Cevabınız evetse, biletler bir tık ötenizde! Anlayacağınız, Eylül’ün en iyi konseri Congresium’da sizi bekliyor. Siz de bu konserin bir parçası olun!

Leave a Reply