Kucuk prensDünyanın Küçük Prens’leri Ankara’da meraklılarıyla buluşuyor!

Ankara’nın son zamanlarında adından birbirinden ilgi çekici etkinlikleriyle oldukça söz ettiren mekânlarından Tayfa Kitapkafe, şu sıralar Yıldıray Lise ile beraber “Dünyanın Küçük Prens Kitapları” Sergisi ve Etkinlikleri’ne imza atıyor.

Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry tarafından 1943’te yazılan Küçük Prens, günümüze dek iki yüz otuz sekiz dil ve lehçede yayınlandı. Ülkemizdeki Küçük Prens koleksiyonerinden Yıldıray Lise ise yıllardır süren uğraşısında şu ana dek 171’ini toplamayı başardı.  Küçük Prens’i okuduktan sonra ondan bir hayli etkilenen koleksiyoner, önceleri kitapları birçok arkadaşına armağan etmiş. Koleksiyona ise 2008 yılında başlamış ve hem dünyada basılmış tüm dil ya da lehçelerden, hem Türkçe olarak sunulmuş bütün çevirilerden birer tane edinmeyi kafasına koymuş ve bu çabasına neşeyle devam ediyor.

Lise ve Tayfa Kitapkafe’nin ortak çabasıyla bizlere sunulan sergi ise, 29 Mart’tan 25 Mayıs’a kadar cafede görülebilir. Tüm kitapları aynı anda göstermek yerine,sekiz hafta boyunca dönüşümlü olarak koleksiyondaki tüm kitaplar parça parça gösterilecek. Ayrıca defter, biblo, yüzük, kolye, kitap ayracı, anahtarlık,  kutu, çanta gibi ; el emeği göz nuru, birbirinden tatlı Küçük Prens’li ürünler de gelenlerin beğenisine sunuldu. Sergiler dışında, kitapla ilgili de; söyleşiler,kitap okuma etkinlikleri, film gösterimi gibi çeşitli etkinlikler her hafta gerçekleştirilecek. Örneğin, geçen hafta bir diğer Küçük Prens kitapları koleksiyoneri akademisyen Mehmet Sobacı’yla buluşmuştu Küçük Prens okurları. Bu Cumartesi ise Gündem Çocuk, “Küçük Prens ve Çocuklarla Çalışmalarda Yetişkinlere Notlar” başlığı altında bir atölye çalışması gerçekleştirecek Tayfa’da.

tayfa cafe

Sergiyi gezebilir ve adını bile duymadığınız lehçelerdeki Küçük Prenslere göz atabilir, Küçük Prens ürünlerinden edinerek kendinize ya da arkadaşlarınıza hediye edebilir ve katılımın bol olduğu söyleşilerde siz de yer alabilirsiniz. Hazır gelmişken Küçük Prens kurabiyesinin tadına da bakmayı unutmayın!

KP kurabıye

Tayfa burada:
Meşrutiyet Mahallesi Selanik Caddesi 82/32
Kızılay-Çankaya/Ankara

“Dünyanın Küçük Prens Kitapları” Sergi ve Etkinlik Dizisi ile ilgili haberleri ise şuralardan takip etmek mümkün:

https://www.facebook.com/events/256457147824381/?ref=22

https://www.facebook.com/tayfa.kitapkafe?fref=ts

https://twitter.com/tayfakitapkafe

Tanıtım videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=8NB1SW0603g

Leave a Reply