Günümüz sinema sektöründe maalesef tereddüt etmeden diyebileceğimiz bir şey var, o da bir filmin gişesi üzerinde oyuncu kadrosunun fazlaca etkili olduğu. Charlize Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie, Bombshell filminin afişini süsleyen isimler. Kidman ve Theron Oscar Ödüllü, Robbie ise Oscar adaylı oyuncular. Filmin konusu da oldukça güncel, 2016 Trump-Clinton başkanlık seçimini ve Fox News’ün patronu Roger Alies hakkında yapılan taciz davalarını konu alıyor. Charlize Theron, Amerika’nın ünlü haber sunucularından Megyn Kelly’i canlandırıyor ve kullanılan plastik makyajla kendinden çok Kelly’e benzediğini söyleyebiliriz.

Film, fragmanıyla çok ses getirdi. Üç ünlü oyuncunun beraber olduğu bir sahne ile bir sürü izleyicinin ilgisini çekti ve heyecanla beklenen bir film haline geldi. Fakat filmi izledikten sonra söyleyebilirim ki, üç oyuncunun beraber olduğu sahne, sadece izleyici çekmek için yapılmış bir tuzak gibi. Sahne en fazla 10 saniye sürüyor ve Theron, Kidman ve Robbie’nin beraber çok az sahnesi var. Hatta bazı platformlarda, sırf fragmanda gösterilen sahne sayesinde izleyici çekildiği hakkında yorumlar var. Filmin afişlerinde ismini görmediğimiz bir isim John Lithgow, Roger Alies’ı canlandırıyor ve oyunculuğuyla bir sürü övgü toplamış durumda.

Charlize Theron ve John Lithgow, Kelly ve Alies rolünde

Filmin olay örgüsünden bahsetmek gerekirse, film süresince bir sürü farklı olaydan bahsediliyor. Bu filmi, özellikle de konuya hâkim olmayan biri için, takip etmesi zor kılıyor. Filmin en büyük eksikliği de burada yatıyor. Senaryo ve kurgunun karışıklığıyla, seyirci salondan bir eksiklik varmış gibi ayrılıyor. Filmde, özellikle günümüzde gittikçe yaygınlaşan eşitlik, feminizm, sessiz kalmama gibi kavramlar film boyunca vurgulanıyor. Bu gibi konuların yaygınlaşması tabi ki bir farkındalık yaratıyor fakat bu filmde gerçek hayatta yıllar boyunca sessiz kalmış insanları görüyoruz. Filmin başka eleştirilen kısımlarından biri, uzun süre sessiz kalmış kadınların büyük bir şey yapmış gibi yüceltiliyor olması idi. Her şekilde insanların bilinçlenmesini ve sessiz kalmanın getirdiği pişmanlıkları da vurguluyor film.

Bombshell sırf kadrosundan dolayı bile izlemek isteyeceğiniz bir film. Eğer politika ve medyaya meraklıysanız ve güncel olayları takip ediyorsanız, sizin için izlemesi çok keyifli bir film olacaktır. Harika oyunculuklarla ve güzel bir konu ile Bombshell zamanınızı ayırabileceğiniz bir film. Şunu da eklemeliyim ki film ile beraber Charlize Theron üçüncü Oscar adaylığını, Margot Robbie ise ikinci Oscar adaylığını kazandılar.

Leave a Reply