İntikam Peşinde – Seeking Justice

No Way Out, Banka gibi aksiyon-gerilim filmlerinin ünlü yönetmeni Roger Donaldson’in yönetmenliğini yaptığı, başrolde oyunculuğu ile sinema sektörünün en iyi isimlerinden biri haline gelen Nicolas Cage’in rol aldığı İntikamın Bedeli (Seeking Justice), 2 Aralık ‘da seyircilerle buluşuyor.

Başrollerini Nicolas Cage, January Jones, Guy Pearce’in paylaştığı aksiyon, dram, gerilim kategorilerinde yer alan film bir İngilizce öğretmeni olan Will Gerard’ın (Nicolas Cage) hayat hikayesini klasik Amerikan filmlerindeki talihsiz bir olayla değişmesini anlatıyor. Will mesleğini çok seven, başarılı bir İngilizce öğretmenini canlandırıyor. Mutlu bir evliliği olan Will’in müzisyen olan eşi Laura’nın prova çıkışında yaşadığı cinsel saldırı sonucunda hayatı değişir. Hayatı konserler, mangal partileri ve hatta satranç turnuvaları ile geçen Will hastanede Simon (Guy Pierce) ile tanışmasıyla bir anda kendisini yasa dışı yollarla düzeni sağlamaya çalışan bir yeraltı örgütünün içinde buluverir…

Senaryosunu Robert Tannen’ın yazdığı, yönetmenliğini Roger Donaldson’ın yaptığı bu film; Nicolas Cage’ın oyunculuğu ile birleşince izleyicilerin gerçekten büyük beklentiler içinde olduğunu söylenebilir. Her ne kadar bu isimlerle muhteşem bir film beklesek de senaryodaki mantık hatalarından dolayı yayınlandığı ülkelerde birçok eleştiri almış bulunmakta. Dünyaca ünlü internet sitesi IMDB’de yani internet film veri tabanında yapılan oylama ile film 10 üzerinden 6.6 almış bulunmakta. Her ne kadar yayınlandığı ülkelerde eleştiriler alsa da ve izleyicilerin filme verdiği puanlar düşük olsa da gerek oyuncu kadrosundan, gerekse çoğu başarılı filmde adı geçen Roger Donaldson’dan dolayı izlenmesi gereken bir film olduğunu söylemek mümkün.

Şimdiden iyi seyirler dilerim…

Leave a Reply