8 yıl aradan sonra, rock müziğin en köklü gruplarından biri olan Aerosmith, 3 ay içinde yeni albümün çıkacağını açıkladı.

1970 yılında Steven Tyler’ın öncülüğünde kurulan efsanevi grup, yapımcısı Jack Douglas ile bir araya gelerek Los Angeles’ta verdiği basın toplantısında, yeni albümdeki üç şarkının adlarını “Legendary Child”, “Beautiful” ve “Out Go the Lights” olarak açıkladı.

Aerosmith aynı zamanda “Dream On”, “I Don’t Want to Miss a Thing” ve bir hard rock klasiği olan “Walk This Way” gibi şarkıların yaratıcısı ve aynı zamanda  ABD’deki 66,5 milyonluk, tüm dünyada ise 150 milyonluk albüm satışı ile Amerika’nın en büyük ve en fazla albüm satan rock’n roll grubu olarak tanımlanıyor.

Ünlü rock grubu bir yandan da yeni turne hazırlığında. “Global Warming” adlı turnenin başlangıç tarihinin 16 Haziran olacağı ve Minneapolis’te başlayacağı Vokalist Steven Tyler tarafından açıklandı. Biletler 30- 31 Mart tarihlerinden itibaren satışta.

8 yıl aradan sonra bu efsane gruptan beklentilerin yüksek olacağı kesin. Grup, hem çıkacak olan yeni albümüyle, hem bu yaz başlayacak olan turnesiyle performanslarını sergileyerek bu sene tüm merakları giderecekler.

Leave a Reply