Cumartesi akşamlarınızı kalabalık gece kulüplerinde ya da duman altı barlarda geçirmek istemiyor ama hem eğlence hem iyi yemek istiyor, hem de geceyi alkolsüz geçirmem diyorsanız; Bestekâr Sokaktaki David People tam size göre. Belki sokaktaki curcunalı mekânlardan dikkatinizi çekmemiştir ama bir kere gittikten sonra eminim tavsiye etmeye değer göreceksiniz.

Cumartesi akşamlarından girdim konuya ama hafta içi de yemek yemeye ya da sadece bir kahve içmeye gidebilirsiniz. Hafta içi boş bir akşam üstünüzde kitabınızı kapıp, saatlerce oturabilirsiniz. Canlı müzik olmasa bile, sessizliğe mahkûm olmayacağınıza eminim. Henüz gerçek hayata dökemediğim kitap okuma planlarımı, Ankara’nın üzerine tekrar çökmeye karar verdiği söylenen kar-kış tabiri caizse, beyaz kıyamet sayesinde gerçekleştirebileceğimi umuyorum.

Cumartesi akşamı hakkında konuşmaya dönersek eğer; beni en çok cezbeden özelliği canlı müziği oldu. İspanyolca, İngilizce ve Türkçe şarkılar söyleyen solist ve de onunla çok uyumlu olan müzik grubu keyfinize keyif katacak. Yemeklerden bahsetmem gerekirse eğer, mekân çok sıra dışı bir menüye sahip değil; ancak atıştırmalıklardan salatalara, tavuk ana yemeklerinden makarnaya, et ana yemeklerinden wraplere kadar uzanan çok çeşitli bir menüye sahip. Size hitap edecek bir tabak lezzet mutlaka vardır o listede. Benim size tavsiyem tavuk şnitzel’i kesinlikle deneyin; ardından, eğer tatlıya yer ayırdıysanız, bence limonlu cheesecake’ten bir iki çatal yemeden kalkmamalısınız. Tok karnına ve sadece şarap eşliğinde müzik dinlemeye geldiyseniz size tavsiyem, gerçi ne kadar süreceğini bilmiyorum ama, ufak bir kampanyaları mevcut; “şarap sizden, peynir tabağı bizden”. Mekân ayrıca çevredeki bol çalışan nüfus için her öğlen farklı fix menüler sunuyor.

Umarım iştahınız kabarmıştır; şahsen benim yazıyı yazarken canım gitmek istedi ne yalan söyleyeyim. Daha önce de belirttiğim gibi; alternatif bir cumartesi gecesiyle sizi kendine bağlayacak bir mekân; David People. Bir cumartesi günü mutlaka yolunuzu düşürün ve uğrayın eminim ki pişman olmayacaksınız. Çok geç saate kalmamaya çalışmalısınız, kapıdan dönmek zorunda kalabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler ve afiyet olsun!

Leave a Reply