Maryenilmezler-tv-spot-fragmanvel karakterlerinin beyaz perde macerası son sürat devam ediyor. Önümüzdeki aylarda, birçok Marvel kahramanını sinemalarda izlemek mümkün olacak. İlkinden elde edilen büyük başarıdan sonra ikincisi de çekilen ‘Yenilmezler’; ‘The Avengers: Age of Ultron’ adıyla 1 Mayıs’ta geri dönecek. İlk filmi izlememiş ya da Avengers’ı daha önce hiç duymamış olanlar için hatırlatalım ki; The Avengers, Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan bir süper kahraman takımı. DC Comics‘in süper kahramanları, adalet için ‘Justice League’ isimli ekipte buluşunca; bu trendi Marvel Comics de takip etti ve Captain America, Hulk, Iron Man, Thor, Black Widow ile Hawkeye‘nin yer aldığı ‘Avengers’ takımını yarattı. Avengers: Age of Ultron‘un yönetmenliğini Joss Whedon yapıyor. Kahramanlarımız kendi bireysel filmlerinde kim tarafından canlandırılıyorlarsa, Avengers’ta da aynı oyuncular yer alıyor. Iron Man‘i Robert Downey Jr., Thor‘u Chris Hemsworth ve Captain America‘yı da 2005 ve 2007 yapımlı ‘Fantastic Four’ filmlerinde de izlediğimiz Chris Evans oynuyor.

2015’in bir diğer Marvel filmi; ‘Ant-Man’. Çizgi romanlarında bir Avengers kahramanı olan Ant-Man’i ilk kez 17 Temmuz’da sinemalarda izleyebileceğiz. Ant-Man’i daha önce hiç duymamış olanlar için, olay bir biyokimyacı olan Doktor Hank Pym‘in altatomik partiküller üzerinde etkili bir formül bularak maddelerin boyutlarını değiştirmeyi keşfetmesiyle başlıyor. İşler tam olarak da umduğu gibi gitmeyen Hank Pym; bedeninini büyültüp küçültme, böceklerle iletişim kurma, hatta onları kontrol edebilme yeteneği kazanıyor. Filmde; Hank Pym’i Michael Douglas, yine Ant-Man olarak tanınan Scott Lang‘i de Paul Rudd canlandırıyor.

 

Daha önce de filmi çekilen ‘Fantastic Four’; farklı bir kadroyla tekrar beyaz perdeye dönüyor. Fantastic Four, uzayda yol alırken kozmik radyasyon ışınlarına maruz kalan bir ekibin farklı yetenekler kazanarak süper güçleri olan bir takıma dönüşmesini anlatıyor. Yönetmenliğini Josh Trank’in yaptığı filmde, Mr. Fantastic’i Divergent serisinden tanıdığımız Miles Teller canlandırıyor. Görünmez Kadın’a Kate Mara, Alev Adam’a Michael B. Jordan, Taş Adam’a da Jamie Bell hayat veriyor. Fantastic Four, 7 Nisan’da vizyona girecek.

Marvel kahramanları, önümüzdeki sene de boş durmayacak. Captain America‘nın 3. filmi Civil War‘ın ve Benedict Cumberbatch’in yine oldukça ilginç bir karakteri canlandıracağı Doctor Strange‘ın 2016’da vizyona girmesi bekleniyor.

 

Leave a Reply