21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Türkiye’de tiyatro ve sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece oyuncu ödülleri veren tek organizasyon olan “Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri”nin 21.sine tiyatro ve sinema dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Yekta Kopan törenin sunuculuğunu üstlenirken Hatice Aslan’ın senaryosunu Attila İlhan’ın yazdığı, Sadri Alışık ve Çolpan İlhan’ın başrolü paylaştığı 1959 yapımı “Yalnızlar Rıhtımı” filminin aynı adlı şarkısını seslendirdiği performansı oldukça beğeni topladı.

Sinema ve tiyatro olarak iki alanda toplam 27 ödülün sahiplerini bulduğu tören, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi Attila İlhan Salonu’nda gerçekleştirildi. Ferhan Şensoy’un “Onur Ödülü” aldığı gecede, “Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Özel Ödülü” Necla Uygur’a verildi. Algı Eke “Guruldayan Kalpler” filmdeki performansıyla “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Ödülü”nü alırken geceye damga vuran isimlerden Cem Yılmaz “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülüne layık görüldü.

Ödül törenine “İftarlık Gazoz” filmindeki rol arkadaşı Berat Efe Parlak’la gelen Cem Yılmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Sadri Alışık ödülleri köklü bir ödül olma yolunda ilerliyor. Uzun zaman oldu. Yalnızca aday olduğumda değil olmadığımda da törene gelmeye çalışıyorum. Alışık ailesiyle bir duygu bağımız var” dedi. Aynı zamanda Berat Efe Parlak’ı filmdeki emeklerinden dolayı takdir ettiğini belirtti.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisindeki başarısıyla adından söz ettiren Ekin Koç,”Senden Bana Kalan” filmiyle “Ayhan Işık Özel Ödülü”nü aldı., “İftarlık Gazoz” filmindeki performansıyla Berat Efe Parlak ve “Nefesim Kesilene Kadar” filmindeki performansıyla Ece Yüksel ise “Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü“ne layık görüldü. “Onur Ödülü”nü Türker İnanoğlu’nun aldığı gecede, “Seçici Kurul Özel Ödülü“ne ise “Mustang” filminin genç oyuncuları sahip oldu.

Ferhan Şensoy’un “Onur Ödülü” aldığı gecede, “Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Özel Ödülü” ise Necla Uygur’a verildi. “Anadolu Efes Özel Ödülü”ne “Tiyatro D 22”, “Üstün Akmen Özel Ödülü”ne ise “Yiğit Kocabıyık” layık görülürken, “Umut Veren Genç Oyuncu Ödülü” ise Alan Ciwan’ın oldu.

Hatice Aslan, İrem Sak, Pınar Çağlar Gençtürk’ün “Seçici Kurul Özel Ödülü”nü aldığı gecede, “HDI Sigorta Özel Ödülü” ise “Sarı Sandalye” tiyatro grubu tarafından sahnelenen “Açlık” oyununa verildi.

Kaynak: CNN

Leave a Reply