Final döneminin yaklaştığı zamanlardı ama buna rağmen ev arkadaşım sürekli bir diziyi izliyordu. Sadece izlemekle kalmıyor, bana da hep bu diziyi izlemem gerektiğinden bahsediyordu. O zamanlar sınav telaşım olduğundan adına bile dikkat etmediğim dizi, final dönemi bittikten sonra izleyecek güzel bir şeyler aradığım için kıymete bindi. Hemen bir mesajla sordum: “Şu bahsettiğin dizinin adı neydi?” Sonrasında gelen cevapla birlikte son zamanlarda izlediğim en güzel diziyi bulmuş oldum: “This is Us”.

Diziye başlamadan önce hiçbir araştırma yapmadım, doğrudan izlemeye başladım ama ilk anda beni kalbimden vurdu. Zira dizinin ilk sahnesinde çocukken severek izlediğim “Heroes” dizisindeki çocukluk aşkım Peter Petrelli’yi oynayan Milo Ventimiglia vardı. Zaten bu ilk sahneden, bölüm sonuna hızlıca geleceğinize şüphem yok -çünkü gerçekten hızlı ilerliyor- sonrasında da ilk bölümü izleyip bitirdikten sonra eminim siz de benim gibi derin bir iç çekip ikinci bölümü izlemek üzere sayfayı açacaksınız. Gerçekten ilk bölüm öyle bir sonlanıyor ki bu dizi asla kötüye gitmez diyorsunuz. Gitmiyor da zaten, merak etmeyin. İzlemeye devam edin.

“This is Us” 2016’nın sonlarında yayımlanmaya başlamış, her bölümü yaklaşık 40 dakikadan oluşan, yeri geldiğinde güldüren, yeri geldiğinde ağlatan bir dizi. Hep iyiler ve kötüler, en güzeller ve çirkinler yok; aynı hayatın ta kendisi gibi sanki bizleri yansıtıyor. Başrollerde ise Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Sterling Brown, Chrissy Metz, Justin Hartley var. Dizideki her karakter ayrı güzel ve her biri farklı şeyler anlatıyor. Şu anda dizinin yalnızca ilk sezonu tamamlandı ve 18 bölümden oluşuyor ama her biri yine 18 bölümden oluşmak üzere iki sezon için daha NBC’den izin alındı. İkinci sezon yine bu yılın Eylül ayında yayımlanacak.

Dizi için herhangi bir konu söylemek kolay değil, hele ki bunu spoiler vermeden yapmak hiç kolay değil. Şöyle söyleyebilirim konu, Rebecca (Mandy Moore) ve Jack’in (Milo Ventimiglia) hayatları ve birbirinden tamamen farklı üçüz çocukları üzerinden gidiyor, tabii dizi bunu öyle güzel şekilde yansıtıyor ki asla sıkılmıyorsunuz. Çocuklar arasındaki ilişki, çocukların anne babasıyla arasındaki ilişki, annenin yaşadığı zorluklar, babanın fedakarlığı izleyiciye çok güzel geçirilmiş. Dizi, güzel bir aileyi anlattığı gibi, tam da bir aile dizisi. Tüm ailenizle oturup bir arada izleyebileceğiniz naiflikte ve herkese hitap edebilecek renklilikte.

En başta da söylediğim gibi, son zamanlarda izlemekten en çok keyif aldığım diziyi ben buldum ve her ne kadar önceden dizinin gidişatı hakkında bilgi vermek istemediğim için çok bahsedememişsem de şiddetle sizlere de izlemenizi öneriyorum. Biraz vakit bulduğunuzda açıp ilk bölümü izlerseniz zaten gerisi gelecektir. Bazen bir tebessümle, bazen de gözleriniz dolmuş bir şekilde ekrana bakacağınızdan emin olun ve izlemeye devam edin. İyi seyirler!

Leave a Reply