Deniz ve Edebiyat, Bu Sonbaharda; Ayvalık’ta!

İnsan en çok da günlük koşuşturmacaları bitince kafasından geçen hikayelerin farkına varıyor. Her sabah erken kalkıp yorgun bedenleri her akşam zar zor taşırken uykuya, biriktirdiğimiz hikayeler; bu koşuşturmaca bitince ortaya çıkıyor…
Eğer biriktirdiğiniz hikayeler varsa sizin de, veya yaz tatilini farklı bir aktivite ile verimli geçirmek istiyorsanız; yaratıcı yazarlık atölyeleri tam size göre. Çoğunluğun yazlık beldelerde olduğu şu aylarda, bu tarz bir atölye Ayvalık’ta gerçekleşiyor. Ayvalık Belediyesi adına atöyleyi düzenleyen Neslihan Acu, bir çok sevilen yazarı bir araya toplamış. Karşı sulardan Mario Levi ve renk üçlemesi ile bildiğimiz İnci Aral‘ın da aralarında bulunduğu yazarlar; 2 – 9 Eylül tarihleri arasında Ayvalık’ta bu atölyede hem okurlarıyla hem de yazar adaylarıyla buluşuyor.
Atölyeler boyunca ayrıca ücretsiz izlenebilecek yazar söyleşileri de gerçekleşiyor. Ayhan Sicimoğlu (7 Eylül), İlber Ortaylı (8 Eylül) ve Ece Temelkuran (9 Eylül) da bu tarihler arasında Ayvalık’ta olacak.
Atölyelerin programı şu şekilde;
2 – 3 Eylül – Mario Levi
4 Eylül – Mine Söğüt
5 Eylül – Aslı Tohumcu
6 – 7 Eylül – Murat Gülsoy
8 – 9 Eylül – İnci Aral
Katılım için biraz acele etmekte fayda var, çünkü her atölye günlük 15 kişi ile sınırlı. Bu arada isteyen okur / yazar-adayı; istediği yazarın atölyesine katılabilecek. Günlük atölye ücreti ise 50 TL olarak belirlenmiş. Programa toplu halde katılmak da mümkün ve bu da bir indirimi beraberinde getiriyor. Yani sizin gibi yaratıcı yazarlıkla ilgilenen arkadaşlarınız varsa, onları da Ayvalık’a çağırın!
Atölyeler sabah saatlerinde, Beyaz Yalı adlı deniz kıyısında ve Ayvalık merkezde bir otelin terasında yapılacak.
Başvuru ve detaylı bilgi almak için, atöleyeri yapan ve bu güzel etkinliğin mimarı olan Neslihan Acu’ya neslidost@gmail.com adresinden ulaşabilirler.
Yaz sonbahara ererken, içinizde biriktirdiğiniz hikayeleri paylaşmak için bu fırsatı kaçırmayın.

Leave a Reply