Günlük yaşamımızda görüp, yaşayıp, şahit olduğumuz olayları kendine özgü mizahıyla gözler önüne seren Cem Yılmaz’dan – ki kendisinin bu kadar sevilmesindeki en büyük etken budur- pek yakında yeni bir film daha geliyor: “Pek Yakında”. Filmin isminden de anlayacağınız üzere Cem Yılmaz yine zekasını konuşturmuş ve film gösterime girene kadar gittikçe yükselecek bir şekilde gündeme oturacak bir isim bulmuş.

Bu adam komiktir arkadaşım; eğlendirir, güldürür, işine saygı duyar, seyircisine saygı duyar, sempatiktir benim gözümde. Yaptığı tüm filmlerinde, Türk insanının espri anlayışına uyan üslubuyla  başarılı olmuş usta bir komedyendir. Cem Yılmaz’ın filmlerine en çok gülme sebebim bizlere has orijinal huyları, jestleri, davranışları en doğru ve esprili bir şekilde bize göstermesidir.

Aslında Cem Yılmaz sanatını iki ayrı koldan yürütüyor. Filmleri ve gösterileri… Filmleri de kendi içinde ayrılıyor bence. “Herşey Çok Güzel Olacak”, “Hokkabaz” gibi daha çok ‘sanatsal’ filmler ve “GORA”, “AROG” gibi ‘gişe filmleri’. Zaman zaman gösterileri filmlerinin önüne geçer, zaman zaman da filmleri gösterilerini yener. Sonuç olarak Cem Yılmaz’ın piyasada hep iyi bir işi vardır. Tabii bu bahsettiklerim kendi üretimi yapıtlar. Son dönemde Cem Yılmaz sadece oyuncu kimliğiyle başka yapımlarda da boy gösteriyor. Russel Crowe’un yönetmenliği ve başrolünü üstlendiği “Water Diviner” isimli film ile ilgili gelişmeleri herkes takip ediyordur. Film, 2014 yılı içinde izleyicilerle buluşacak.

fft64_mf1701305

Geçtiğimiz günlerde Twitter’dan yaptığı açıklama ile filmi ile ilgili birkaç detay veren Cem Yılmaz “Adı, Pek Yakında. Tülin Özen, Ozan Güven, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu ve Cengiz Bozkurt’la güzel bir film nasıl olur göreceğiz. Birinci ağızdan duyunuz! Haa unutmadan söyleyeyim, ‘Pek Yakında’da ben de oynuyorum!” dedi. Film ile ilgili en önemli bilgiyi de şu twitinden anlıyoruz: “Pek Yakında kırıp geçirdi şöyle gülücez böyle gülüciz şeklinde duyuru yapmadan birinci ağızdan duyunuz! Hokkabaz gibi onun komiği ;)”. Anlayacağınız yukarıda da bahsettiğim Cem Yılmaz film ve gösteri dönemlerinden film ayağında…  “Herşey Çok Güzel Olacak” ve “Hokkabaz” çizgisinde bir Cem Yılmaz filmi bizi bekliyor. Ekibi baktığımızda da artık Cem Yılmaz filmlerinde gördüğümüz klasik kadro yine bizi karşılıyor olacak. Ne diyelim şimdiden herkese iyi beklemeler…

Leave a Reply