“Picasso: Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler” Sergisi Cermodern’de

Cermodern Ankaralı sanatseverleri sansasyonel bir sergiyle baş başa bırakıyor !

picassoMario Virgilio Montañez Arroyo küratörlüğünde derlenen, Pablo Picasso’nun doğduğu evden, Málaga’daki Museo Casa Natal Koleksiyonu’ndan seçilen gravür, seramik ve kişisel eşyalarının oluşturduğu “Picasso: Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler” sergisini 6 Mayıs – 20 Temmuz 2014 tarihleri arasında Cermodern’de görebilirsiniz.

Sergi, sanatçının eserlerine duyduğunuz ilgiyi artırmakla beraber, sizlere yaşamında kısa bir yolculuk yapma fırsatı sunacak. Ayrıca bu çarpıcı sergi, kübizm akımının öncüsü olan yirminci yüzyılın büyük ustası Picasso’nun, çeşitli tekniklerle sanat dünyasına kattığı ayrımlı dokunuşlarını ve sanata dair adanan hayatını seyircilerine sunarken, sanatseverlere sanatçının benzersiz yaklaşımlarını inceleme fırsatı veriyor.

 

Picasso Vakfı, Picasso Evi Müzesi Koleksiyonu’ndan derlenen sanatçının kübizm, sürrealizm ve klasisizm akımları ile birleştirdiği eserleri, 1923 ve 1969 yılları arasında kullandığı kalıpları, teknikleri ve öznel tarzıyla muazzam bir titizlik ile sanatseverler ile buluşuyor. Sergide 56 gravür ve 8 seramik eserinin yanı sıra çocukluk dönemine ait patik gömlek gibi özel eşyaları da yer alıyor.

 

 

 

 

 

Leave a Reply