Kanadalı IMA Aşk’ı Dinlemek İsteyenler için 27 Şubat’ta Ankara’da!

Aşk şarkılarının Kanada’lı yıldızı IMA…

ima2

2007 yılında yayınladığı “Smile” albümü ile önemli bir çıkış yakalayan ve 1 yıldan fazla bir süre Kanada’nın en çok satan albümler listesinde kalan IMA, en büyük ilhamını Celine Dion’dan ve çocukken Edith Piaf, Dalida gibi isimleri dinleyerek büyüdüğünü anlatıyor. IMA, şarkılarının dilinin kalp dili olduğunu, öyküsünü sevdiği, hikayesi kalbine dokunan şarkıları söylediğini ifade ediyor. Müziklerinde, Latin, rock ve folk tarzlarını bir araya getiren Kanadalı şarkıcı, tüm bunların özünde kalp ve aşk olduğunu belirtiyor. Ayrıca seslendirdiği  Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca şarkılarla tüm dünyada meşhur olmuş birbirinden güzel aşk şarkılarını yeniden yorumlayan IMA Türkiye’den de vazgeçmiyor. Türkiye’de ardı ardına çıkaracağı iki albümü ‘Precious’ ve ‘Best Of IMA 2002-2012’deki en güzel şarkılari ile Pasion Turca himayesinde Radyo ODTÜ’nün katkılarıyla 27 Şubat’ta Ankara’da sevenleriyle buluşacak.

Özellikle benim gibi aşk ve anlam yüklü şarkılar seven herkese duyurulur. Dinlerken hissettiğiniz hareketlilik aynı zamanda sizi aşka inandırıyor. Kesinlikle müzik listelerinizde yer alması gereken şarkılarını dinlemenizi tavsiye ediyorum. Dinleyenleri sımsıcak havası ile saran “A La Vida!” da bence IMA’nın tarzını tam olarak ortaya koyan şarkılarından…

IMA Hakkında

ima1

1978 Ville La Salle doğumlu IMA, Montreal’de büyümüştür. Çok küçük yaşlarda şan ve tiyatro eğitimi almaya başlayan IMA, katıldığı çeşitli yarışmalarda da dereceler aldı. Seslendirdiği eski şarkılara kendi yorumunu katarak onlara farklı bir hava veren IMA ilk albümüyle de büyük bir hayran kitlesine ulaştı ve Zucchero imzalı şarkısı ‘Baila’ ile büyük ilgi gördü. Ayrıca oyunculuğuyla da kendisinden söz ettiren IMA, 2006 yılında büyük reyting toplayan ‘Casino’ dizinde bir caz şarkıcısını canlandırarak 2 sezon boyunca da televizyon ekranlarında yer aldı.

Dünya basınının ‘Dalida kadar güzel, şarkıları Pink Martini ve Monica Molina kadar sıcak’ olarak bahsettiği Kanada’nın yepyeni süper starı IMA için Kanadalı ünlü televizyon yıldızı Marie Claude Lavallee “Onu dinlerken sakinleşiyorsunuz ve sizi alıp uzaklara götürüyor” diyor.

Ayrıca IMA, 2008 yılında düzenlenen dünyaca ünlü Montreal Caz Festivali’nin de yıldızı olmuştu. Caz müziğine ayrı bir yorum getiren IMA, özellikle “A La Vida!” albümündeki şarkılarıyla dinleyenleri hayata bağlıyor, sımsıcak havasıyla da aşkı dinleyenlerine hissettiriyor.

27 Şubat’ta Ankara’da sevenleriyle buluşacak olan IMA’nın Türkiye’ye olan sevgisi de her geçen gün artacağa benziyor. Türkiye’de de her geçen gün artan hayran kitlesiyle kurduğu sıcak iletişimi kendisinin ne kadar samimi ve içten olduğunu, mesleğine de bunu en güzel şekilde aktarışıyla şarkılarının bu kadar sevilmesi arasındaki paralelliği bize göstermiş oluyor. Kesinlikle gidilmesi gereken bir konser olduğunu belirterek şimdiden iyi eğlenceler diliyorum.

Diskografi : 2002: Ima / 2005: Pardonne-Moi si je t’aime / 2007: Smile / 2009: A la vida! / 2009: Christmas / 2011: Precious / 2012 : Best Of

ima_poster

Biletler Biletix’de!  www.biletix.com Biletix Çağrı Merkezi (0 216 556 98 00)  

 

IMA’nın en güzel şarkılarından birini özellikle paylaşmak istiyorum:

IMA – VAI

 

 

[box_dark]Kaynakça[/box_dark]

http://www.cazkolik.com/JazzliGundem/104603/Ask_sarkilarinin_Kanadali_guzel_yildizi_IMA_icinde_unlu_caz_standartlarini_da_yorumladigi_albumu_Smi.html

Pasion Turca Basın Bülteni

Leave a Reply

1 comment

  1. Merve Şekerci

    çok güzel bir tanıtım olmuş elinize sağlık Sena Hanım yazınızı okuyup konsere gitmek istedim fakat konser yapılmış çoktan fakat giden arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla Ajda Pekkanın da şarkılarını Türkçe söylemiş yazılarınızın devamını bekliyorum :)