“Leyla ile Mecnun” Ekibi “Ben de Özledim” ile Geri Dönüyor!

Çok yalnızım, n’olur dağılmayın lan!

Bu slogan Star Tv’nin ilk bölümünü 25 Ekim Cuma günü yayınlayacağı yeni dizisi “Ben de Özledim“e ait. Eğer dizinin oyuncu kadrosuna bakarsanız onları bir yerlerden gözünüzün ısırması doğal. Yok, siz zaten Leyla ile Mecnun hayranı iseniz bu haberi aldığınızda muhtemelen cuma akşamına başka bir program koymayacak, televizyonun önüne kurulup bu diziyi, Leyla ile Mecnun’la karşılaştıracaksınızdır.

ben-de-ozledim-oyunculari-tntport-590x295

“Ben de Özledim” 25 Ekim Cuma akşamı Star TV’de başlıyor.

Leyla ile Mecnun ilk bölümünden beri hakkında epey yazılıp, çizilen; olumlu, olumsuz bir çok yorum alan bir dizi oldu. Oyuncuların kendine has konuşma tarzları, bakış açıları bir çoğumuzu bazen güldürdü bazen üzdü. Ne zaman üzdü? Mesela İsmail Ağabey’imizin “şekerpare”si yani sevdiği güzel gözlü kız, onu bırakıp gidince üzdü. Sürekli evlere plazma televizyonları çalmak için giren bir hırsızın hem ev sahipleri ile konuşucak kadar tuhaf  davranışları güldürdü; hem de sevgilisine şiir okuyacak kadar da dokunaklı olabilmesi şaşırttı. Çay Erdal Bakkal’da içildiği için her bölüm önünde oturulan bakkal, “püskevi”te bile yapılan göndermeler, diziyi izlemeyenlerin pek de hoşuna gitmeyen ama izleyenlerin de her konuşmaya kattığı replikler, kendini diğer dizilere göre farklı kılmasını sağladı. Kısacası, kimileri bu absürd komedi olayını anlamadı veya anladı ama pek hoşlanmadı; fakat izleyicilerin hemfikir oldukları bir şey var, o da oyuncularının yetenekli olduğu ve dizinin diğer dizilere göre daha sıradışı komedi unsurları barındırdığı. Birçok farklı filme ve kitaba yaptıkları göndermelerle veya oyuncuların büründükleri uç karakterlerle birçoğumuzun ilgisini çektiler.

leyla-ile-mecnun-ekibi

Ben de Özledim’in oyuncularının büyük bir çoğunluğu yayından kaldırılan Leyla ile Mecnun Dizisi’nin oyuncu kadrosundan.

Dizinin yayından kaldırılmadan önceki son bölüm reytinglerine ve sosyal medya üzerinden aldığı bazı eleştirilere bakıldığı zaman, ilk sezondaki parlak günlerini bulamadığını anladık. Fakat dizi reytinglerin düşmesinden değil, oyuncuların Gezi Parkı eylemlerine destek verdiği ve Trt yönetimi ile ters düştüğü gerekçesiyle yayından kaldırıldı. Bunun ne kadar etik olduğu tartışılır; fakat ekip geri döndüğüne göre anlaşılan hala onları ekranda görmek isteyen bir kesim veya en azından izleyici toplayacağına inanan bir kanal var. İlginç olan bir diğer nokta ise, Ben de Özledim’de oyuncuların kendi adlarıyla oynayacağı ve konunun Leyla ile Mecnun’un yayından kaldırılma haberi ile başlayacağı. Ne kadar beğenileceğini, eskisi gibi fenomen olup olamayacağını ileriki günlerde anlayacağız ama bunun için dizinin ilk bölümüne bir şans vermemiz gerekiyor.

Şimdilik dizide rol aldığı bilinen oyuncular:

Ali Atay

Serkan Keskin

Osman Sonant

Sera Tokdemir

Ahmet Mümtaz Taylan

Cengiz Bozkurt

Ezgi Çelik

Mehmet Cihan Ercan

Burak Aksak

Onur Ünlü

Sarp Aydınoğlu

Mustafa Aşık

Köksal Engür

Engin Günay

 

Dizinin ilk tanıtım videosu:

Leave a Reply