Coachella: Amerika’nın En İddialı Festivali

2010 Coachella’sından bir video:

2014 biletlerinin yaklaşık 3 saatten az bir sürede tükendiği bir festival Coachella. Nedir bunu bu kadar özel yapan derseniz; Coachella yıllardır, California çölünün tozunun, toprağının, sıcağının ortasında on binlerce insanı ve birbirinden iyi müzisyenleri iki haftalığına topluyor. Bütün bu konserlerin yanı sıra görsel sanatlara da yer veren bu festivalde adeta Amerikalılar, İngiltere’nin Glastonbury çılgınlığına, festival şöhretine kafa tutuyor. Ve elbette bunu kendilerine has bir stilde yapmayı da başarıyorlar; çölün ortasına bu yıl Nisan’nın 11-13’ü ve 18-20’si arasında iki haftasonunda 10,000 kişiye ev sahipliği yapacak bir kasaba kuruluyor. Line-up’a göz attığınızda en küçük fontla yazılmış isimler bile başlı başına turneye çıkabilecek kadar iddialılar. Fakat dikkat çeken nokta şu ki, gerçekten geniş bir müzik skalasından müzisyenler yer alıyor festivalde. Motörhead ile Calvin Harris’i veya Skrillex’i aynı çatı altında toplamak mesela, bir başarı olsa gerek.

Headliner’lar arasında OutKast, Muse ve Arcade Fire var.

Onları da Lorde, Pharrell Williams, Foster The People, Pet Shop Boys, MGMT, Empire Of The Sun, Queens Of The Stone Age, Kid Cudi, the Naked And Famous, Mogwai, Disclosure, Bryan Ferry, Warpaint, Bombay Bicycle Club, Lana Del Rey gibi daha bir çok ünlü isim takip ediyor.

coachella2014

Yanınızda neleri getirip getiremeyeceğinizi, çok fazla kategoriye ayrılan biletlerin ve line-up’ın detaylarını Coachella’nın ana sayfasında bulabilirsiniz. Biletler bitmiş dahi olsa alanların biletleri tekrardan satışa çıkardığı bir kaç site var.

Tabii buraya gelenlerin birçoğu giyim tarzlarıyla da dikkat çekiyorlar. Ya da en azından Tumblr kızı denilen saçında çiçekli taçlarıyla vintage kıyafetleriyle son zamanlarda neredeyse her moda bloğunda izlerini gördüğümüz kızlar buraya doluşuyor. O yüzden gideceklerin önceden internette bu Coachella modasını araştırmasında fayda var. Ama genel olarak kemikli güneş gözlükleri, kısa kot şortlar, bikini üstleri, büyük çantalar ve kola takılan onlarca bilezik dikkat çekenler arasında.

Bu kalabalık arasından moda ikonu Alexa Chung, Victoria’s Secret’ın mankenlerinden Alessandra Ambrosio, Diane Kruger, Jessica Alba gibi bir ünlü ile karşılaşmanız da çok olası.

coachella celebs week 1 day 2 4 150412

Leave a Reply