CerModern “Müphem, Sarhoş, Köpek!” Sergisi

CerModern ilgi uyandıran bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor: Müphem, Sarhoş, Köpek!

Sergi içerisinde sanatçılar, politik sanatçı kavramına ve politik sanat anlayışına, bunları sorgulayan bir düşünce yapısına dikkat çekiyor. Örneğin; sanat eseri olarak ele alınmış bir mermer parçası üzerinde yer alan bir çatlak politik midir? , sanatsal üretime politik diyebilir miyiz? Veya olaya sanatçı üzerinden yaklaşırsak ”politik sanatçı” tanımlaması anlam olarak doğru mudur?

Fakat bunların yanı sıra, politik olmakla, politik meseleleri doğrudan dert edinmek arasında bir fark olduğunu düşünebiliriz. Buna bağlı olarak sanatçılar ve eserler, politik olmanın ötesinde, politik olmayı doğrudan amaçlarlar. İşte ”Müphem, Sarhoş, Köpek! ” sergisi de politik olmayı hedefleyen sergilerdendir.

genel HUB
Ekin Kılıç

genel 5Tema olarak yakın dönem siyasi olaylar üzerinde farklı sanat disiplinlerinden bir araya gelen değerli Ankaralı sanatçıların gözünden ilgililerine aktarılıyor.

Katılan Sanatçılar: Alper Aydın, Baran Çağinli, İlker Çelen, Serkan Demir, Erdal Duman, Fırat Engin, Elif Varol Ergen, Engin Esen, Şinasi Güneş, Bora Gürdaş, Aslı Işıksal, Mustafa İlhan, Ekin Kılıç, Deniz Cemal Koşar, Sılacan Köseler, Umay Yılmaz Kutay, Aykut Öz, Seval Şener, Ali Şentürk, Erinç Ulusoy.

Kaçırılmaması gereken bu sergi 21 Ocak tarihinde açıldı ve 1 Mart’a kadar ziyaretçilerini bekliyor. Eğer siz de bu güzel sergiyi ziyaret etmek isterseniz, sizin için küçük bir hatırlatma; CerModern’ in resmi internet sitesini gözden geçirebilirsiniz.

CerModern etkinliklerini takip etmek için  http://www.cermodern.org/  sitesini ziyaret etmeniz yeterli.

Leave a Reply