“Master Of Deception” Sergisi 7 Mart’a kadar Ankara’da!

İmkansız şekiller, göz yanılmaları ve anamorfoz gibi konularda başlı başına bir ekol olan István Orosz, 1951 doğumlu Macar bir sanatçı… İlk olarak poster tasarımcılığı yapan István, resim, grafik tasarım ve film yönetmenliği gibi bir çok alanda eserler üretti. Hatta bunlarla yetinmeyip biri şiir kitabı olmak üzere 6 kitap yazdı. Sanatın bir çok alanında çalışmalarını sürdüren István Orosz, ilham aldığı Shakespeare, Edgar Allan Poe ve Einstein gibi isimleri de eserlerinde canlandırıyor. 

IstvanOrosz_EdgarAllenPoe

 

Bazı şeyler vardır, onları   hayal edebilir ve çizebilirim. Ve bazı şeyler vardır, onları hayal edebilirim ama çizemem. Peki hayal edemediğim bir şeyi çizebilir miyim? İşte bu gerçekten ilgi çekici.”

 

EmRvb

 

Master of Deception”, István Orosz’un akıl dolu sergisi 7 Mart’a kadar uzatıldı. Genel olarak Rönesans Dönemi’nde ortaya çıkan anamorfoz tekniği üzerine kurulu çalışmalarıyla bizleri şaşırtan István’ın eserleri gerçekten çok ilgi çekici. Mesela alttaki resme sağ taraftan bakmanızı istiyorum. 

 

istvan-orosz

Doğru açıyı tutturamadıysanız eğer, alttaki görüntüde tabloda gizlenmiş olan Shakespeare’i görebilirsiniz :)istvan-orosz-master-of-deception-ile-turkiye-5439443_6303_400

 

Buradan da sergiyle alakalı István Orosz’la yapılan bir röportajın da olduğu videoyu izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=k35StLWpm7c

 

Sergi Ümitköy’de Güler Sanat Galerisi‘nde sanatseverleri bekliyor. Gidecek olanlar için adres ve iletişim bilgileri ise şu şekilde;

1933. Sokak, No:53 Hekimköy Sitesi Ümitköy/Ankara.

Telefon: 0 (312) 236 2122 

Leave a Reply