Rick Genest nam-ı diğer Zombie Boy, 1985 doğumlu, Kanadalı bir model. Özelliği ise vücudunun çoğunluğunun dövmelerle kaplı olması. 14 yaşında beyninde tümör olduğunu öğrenen Rick, 15 yaşında başarılı bir beyin ameliyatı geçirdi. Ölümle burun buruna gelen Rick bu günden sonra değişme kararı aldı.

Rick bir gün evini terk etti. Yaşamını sokaklarda, köprü altlarında, terk edilmiş yerlerde geçirmeye başladı. Kendi deyimiyle anarşist bir yaşam tarzı edinmişti. İlk olarak 2006 yılında BME adlı online bir dergide fotoğrafları yayınlandı. Daha sonra bir kaç farklı dergide hakkında yazılar yazılan Rick, Lou Diamond Phillips’in başrol oynadığı Carny adlı korku filminde “dövmeli adam” rolünü üstlendi.

Bazılarınız Rick’i Lady Gaga’nın Born This Way klibinden de hatırlayacaktır.

22-zombi_1_b1127d2acf

Lady Gaga’nın Born This Way klibinden

Bunun yanısıra Mugler ve L’oreal gibi markaların reklam yüzü olmayı da başarmıştır.

Rick-Genest-mugler

Mugler’ın Rick Genest’i reklam yüzü olarak kullandığı bir afişi

 

L’oreal’in reklamı:

http://www.youtube.com/watch?v=9mIBKifOOQQ

Rick Genest,  şu sıralar vizyonda olan 47 Ronin filminde de rol alıyor. Filmin afişinde kendisini görünce sevinen hayranları ise filmi izlediklerinde büyük bir hayal kırıklığına uğradılar çünkü Rick, filmde sadece tek bir sahnede oynuyor! Buna rağmen filmin afişinde gösterilmesi ise çok fazla eleştiri aldı. Bir samuray hikayesinden uyarlanan 47 Ronin filminin Imdb puanı ise 6,6.

İstediği şeyi gerçekleştirmek uğruna toplumdan alacağı eleştirileri göz ardı ederek tüm vücuduna dövme yaptırma kararı alan Rick onun görünüşünü sevmeseniz bile saygıyı hak ediyor. Bence bizler onun verdiği kararı yargılamak yerine onu bir ressamın elinden çıkmış bir tablo gibi görebilmeliyiz. Sanatsal, başarılı bir canlı tablo..

Leave a Reply