2008 yılında Suzanne Collins tarafından yazılan ve yayımlanan serinin ilk kitabı Açlık Oyunları’nın karşılaştığı ilgi sayesinde, aynı adla kitabın bir de filmi çekildi ve bu uzun metrajlı film de en az kitap kadar ilgi gördü. Bütçesine 100 milyon dolar ayrılan, Gary Ross tarafından yönetilen filmin tüm dünyada toplam hasılatı $533,629,253 oldu. 

movies-the-hunger-games-catching-fire-katniss

Serinin ilk filmindeki harika oyunculuğu sayesinde birçok olumlu tepki alan Jennifer Lawrence bu performansıyla aynı zamanda birçok ödül de kazandı. Filme çok sayıda olumlu tepki geldi ancak çoğunluğun isteği aynı zamanda bu film serisinin devamının getirilmesi yönündeydi. İlk filmden sonra binlerce yönetmen dedikodusu çıktı ve en sonunda asıl yönetmen belirlendi,  Francis Lawrence’dan gelen onayla serinin tüm hayranları rahatladı, Açlık Oyunları’nın devamının geleceği kesinleşti.

Francis Lawrence tarafından yönetilen “Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak” serinin devam filmi olarak 22 Kasım 2013’te tüm sinemalarda vizyona girmiş olacak . Oyuncu kadrosunda ise ilk filmden de aşikar olduğumuz oyuncular: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson ve Elizabeth Banks gibi isimler yer alıyor.

the-hunger-games-catching-fire-comic-con-trailer

Jennifer Lawrence ve Josh Hutcherson

Katniss ve partneri Peeta, Açlık Oyunları’nı hiç beklenmedik bir şekilde kazandıktan sonra yaşadıkları yere geri dönüyorlar ve bölgeler arasında yapılacak olan Zafer Turu’nu bekliyorlar. Bu bekleyiş süresinde President Snow’un hazırladığı şeytani planlar tüm oyuna kötü bir şöhret düşürecek cinstendir, hiç beklenmedik durumlar ve olaylar da Katniss ile partneri Peeta’nin kaderini belirleyecektir.

The-Hunger-Games-Catching-Fire-soundtrack-608x608

Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak Soundtrack Albümü’nden çıkan ilk single, Coldplay-Atlas, 6 Eylül 2013’te resmi bir şekilde yayınlandı ve ardından Christina Aguilera, Açlık Oyunları’nın soundtrack albümünde bir şarkısı olduğunu duyurdu. Sonrasında albümdeki tüm isimler duyuruldu, bu isimler arasında Sia, The Weeknd, The Lumineers, Lorde, Ellie Goulding gibi ünlü sanatçı ve gruplar var. Coldplay’in şarkısından sonra Christina Aguilera’nın “We Remain” şarkısı ve Sia, The Weeknd, Diplo işbirliği olan “Elastic Heart” şarkısı resmi bir şekilde yayınlandı. Albüm 19 Kasım 2013’te satışa sunulacak.

ABD yapımı olan bu film, Aksiyon, Dram ve Bilimkurgu türünde. Toplam süresi 146 dakika, eminim herkes filmi izlerken bu 146 dakikanın nasıl geçtiğini anlamayacaktır.

 

fragman:

Leave a Reply