Haydi arkadaşlarımız ve New York’ta yaptığımız aptalca şeyler hakkında yazalım” dediler ve kendi arkadaşlıklarından esinlenerek tüm dünyada izlenme rekorları kıran, 2005’ten bu yana yaptığı durum komedisiyle hepimizi ekran başına kilitleyen fenomen diziyi yarattılar. Carter Bays ve Craig Thomas’ın kendilerini bir dizi karakteri olarak ekrana yansıttıkları How I Met Your Mother dizisinden bahsediyoruz. Dokuzuncu ve son sezonuyla devam eden  dizi iki yakın arkadaşın aklına gelen küçük bir fikirle ekran macerasına başladı. Bays’den esinlenerek Ted, Thomas’tan esinlenerek ise Marshall karakterini yaratan ikili, Marshall’ın eşi karakteri Lilly için ise Thomas’ın eşi Rabecca’dan esinlendiler. Oldukça basit ve sıradan bir fikir, New York’ta bir arkadaş grubunun macerasını anlatma fikri; onları beklediklerinden çok daha uzun bir yolculuğa çıkardı. Ted, Marshall, Robin, Lilly ve Barney; 9 sezondur 20 dakikalığına bizi içine çeken, kahkahalar attıran, maceradan maceraya koşan bir arkadaş grubu oldu.

have you met...

mcgee

Dizide çoğu sahnenin geçtiği MacLaren’s adlı bar Bays ve Thomas’ın New York’ta gitmeyi çok sevdikleri McGee’s adlı bir barı temsil ediyor.

 

Dizi boyunca Ted’i ruh ikizini, “o” kızı, bulmaya çalışırken ve bir yandan da mimarlıkla ilgili hayallerini gerçekleştirmeye çabalarken izliyoruz.

 

the mother

 

Şüphesiz ki dizinin efsanevi, asla unutulmayan kahramanlarından biri de kız tavlama teknikleri, vazgeçilmez takım elbisesi ve ördekli kravatıyla hatırlayacağımız Barney Stinson. Her ne kadar uç ve aşırı bir karakter portresi çizse de izleyici dokuz sezon boyunca onun inanılmaz değişimini keşfetti. Tek gecelik ilişkiler sürdüren, evliliğe kesinlikle karşı bu adamın final bölümündeki düğün sahnesini hepimiz heyecanla bekliyoruz.

 

barney

Dokuz sezondur ipuçlarını takip ederek merakla izlediğimiz, “anne”nin kim çıkacağını heyecanla beklediğimiz How I Met Your Mother 31 Mart Pazartesi yayınlanacak bir saat uzunluğundaki bölümüyle final yapacak. Vakitlice final yaparak ekranlara veda eden dizinin hayranlarına sevindirici bir haber verebiliriz. Başrolünde Greta Gerwig’i izleyeceğimiz, yapımcılığını yine Carter Bays ve Craig Thomas’ın üstleneceği bambaşka karakterlerle tamamen farklı bir öykünün işleneceği “How I Met Your Dad” için hazırlıklara başlandı bile. Dizinin ilk bölümünün Los Angeles’ta çekilmesi planlanırken, daha sonraki çekimler ise New York’da devam edecek. “How I Met Your Dad”de bu sefer bir kadının hikayesini izleyeceğiz. Dizinin başrol oyuncusu Greta Gerwig’i “Frances Ha” adlı filmindeki performansı ile Altın Küre adaylığından tanıyoruz. Başrol oyuncusu olmasının yanı sıra dizinin aynı zamanda yapımcı ve senartist kadrosuna da katılacak.

greta

How I Met Your Dad dizisinde Sally karakterini canlandıracak Greta Gerwig

Gerwig dizide 20’li yaşlarının başında, deli dolu, kıpır kıpır, enerjik Sally karakterine bürünecek. Dizinin konusundan kısaca bahsedersek; Sally hiç büyümeyen, hayatta ne yapacağına dair bir fikri olmayan biri, yapımcıların tabriryle “Dişi bir Peter Pan”, olarak tanımlanıyor. Mutsuz bir evliliğin ardından boşanmaya karar veriyor ve tıpkı How I Met Your Mother’da olduğu gibi doğru insanı aramaya başlıyor ve aynen Ted gibi çocuklarına bu süreci anlatıyor. Dizideki diğer karakterler ise şöyle olacak: Sally’nin eşcinsel erkek kardeşi Danny, Danny’nin kocası Todd, modacı en iyi arkadaşı Juliet, Sally’e aşık Frank… How I Met Your Mother gibi CBS kanalında yayınlanacak olan dizinin babalı versiyonu da aynı başarıyı yakalayıp efsane dizinin yerini tuabilecek mi şimdiden merak konusu.

replik 1

replik 2

 

Leave a Reply