Mad Men 6. Sezonuyla Ekranlara Geri Döndü

Senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını Matthew Weiner’in üstlendiği, Emmy ödüllerine doymayan Mad Men Dizisi, 7 Nisan’da yeni sezonunun iki saatlik özel bölümüyle ekranlara geri döndü.

Reklamcığın altın çağında bir reklam ajansının çalışanlarının hayatlarını konu alan bu başarılı dönem dizisi, yeni sezonunun ilk bölümleriyle bu sezon da kalitesinden ödün vermeyeceğinin sinyallerini verdi.

 mad men 2

            Diziyi takip eden, ancak geçen sezon neler olduğunu unutanlar; yeni sezona başlamadan önce gelin birlikte geçen sezon neler oldu, kısaca hatırlayalım;

-Don, bir önceki sezonun sonunda ilan ettiği gibi sekreteri Megan’la evlendi.

-Genç reklamcı Michael Gingsberg karakteri sanat departmanında işe başladı.

-Roger Sterling, sekreteri Jane ile evliliğini bitirme kararı aldı.

-Kocasının savaştaki askerlere gönüllü doktorluk yapması nedeniyle, bebeğine annesiyle birlikte bakmak zorunda kalan Joan, kocasının eve döner dönmez yakında tekrar savaşa gideceğini söylemesi üzerine, geçmişte yaşadıkları olayları da gündeme getirerek ayrılma kararı aldı.

-Jaguar’ı müşterileri olmaya ikna etmeye çalışan Pete, ajansın Joan’u Jaguar’ın pazarlama müdürü ile bir geceliğine birlikte olmaya ikna edeceğine söz verdi. Joan, pazarlama müdürü ile birlikte olması karşılığında şirkette hisse sahibi oldu.

-Lane kişisel borçlarını ödeyebilmek için ajanstan para çalmak zorunda kaldı. Don’un bunu fark edip Lane’e kovulduğunu söylemesinin ardından ise Lane, ofisinde kendini astı.

-Megan, şirketten istifa edip oyunculuğa geri dönmeye karar verdi.

-Megan’ın oyuncu seçmelerinde yaşadığı başarısızlıklardan dolayı demoralize olması üzerine Don, ajanstan, çekecekleri reklam filminde Megan’ın oynamasını kabul etti.

-Don’ın kendisini küçük düşürmesi üzerine Peggy, başka bir şirketin kendisine yaptığı iş teklifini kabul etti.

-Ve sezon, eski eşi Betty’i defalarca aldatmasına rağmen, sezon boyunca Megan’a sadık kalarak herkesi şaşırtan Don’ın, barda kendisiyle flört etmeye başlayan ve ona yalnız olup olmadığını soran kadına, belirsiz bir şekilde bakmasıyla bitti.

Yeni sezon AMC’de yayınlana dursun, biz bilgisayar ekranından dizi izlemeyi sevmeyenler, Man Men’in Türkiye’deki yayın kanalı e2’de ekranlara dönmesini bekleyelim.

Leave a Reply