Hepimiz farkındayız ki vampir canlandırması son yıllarda çok revaçta. Alacakaranlık serisinden sonra bir hayli ilgi gören ve büyük bir hayran kitlesine ulaşan vampir karakterleri hala popülaritesini korumakta. Özellikle gençlerin ve fantastik-kurgu sevenlerin ilgisini çektiğini söylersek, bu hiç de küçümsenecek bir izleyici kitlesi olmaz.

Bu canlandırmaya en güzel örneklerden biri olan “The Vampire Daires” dizisi 10 Ekim 2009’da yayın hayatına başlayıp, hala da tüm heyecanıyla yayınına kesintisiz devam ediyor. 1991 yılında yazar L.J Smith tarafından kaleme alınan “The Vampire Daires” adlı kitap serisinin uyarlaması olan dizinin başrollerini Nina Dobrev, Paul Wesley ve Ian Somerhalder paylaşıyor. Yayın hayatına başladığından itibaren 12 ödül alan dizi, başarılı olduğunu bütün dünyaya haykırıyor adeta.

Dizinin kısa hikâyesi ise şöyle;

Dizi, 17. yüzyılda New England’dan gelen göçmenlerin yerleşmesinden beri doğaüstü olayların yaşandığı Mystic Falls isimli kasabada geçer ve 162 yaşındaki vampir Stefan Salvatore’a (Paul Wesley) aşık olan 17 yaşındaki Elena Gilbert’ın (Nina Dobrev) hayatını konu alır. İkilinin ilişkileri, Stefan’ın, hem kendisinden hem de kasabadan intikam almak isteyen saldırgan ve kindar kardeşi Damon Salvatore’un (Ian Somerhalder) kasabaya geri dönmesiyle karışmaya başlar. İki kardeş de, eskiden âşık oldukları Katherine Pierce’a (Nina Dobrev) benzediği için, Elena’ya ilgi gösterir. Katherine Pierce’ın görsel ikizi olan Elena’nın, üçlüye karşı intikam planlarıyla kasabaya geri dönen Katherine’in uzaktan akrabası olduğu ortaya çıkar ve olaylar bir hayli karışır.

Her bölümünü soluk almadan izleyeceğiniz şu an 3. sezonu yayınlanan bu dizi, Amerika’nın The CW kanalında, her perşembe seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. İlginizi çekeceğine eminim, izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler.

Leave a Reply