Geçtiğimiz aylarda ortalığı kasıp kavuran; dillerden düşmeyen oğlum bak git videosunu hepiniz hatırlıyorsunuzdur eminim ki. Belediyenin temizlik işçisinin bir çocuğu dövmesiyle son bulan ve sanal alemde fenomen haline gelen ‘Oğlum bak git’ şimdilerde beyaz perdeye aktarılıyor.

Yönetmen koltuğunda Haydar Işık’ın oturduğu filmin oyuncu kadrosu da bir hayli zengin. Başrol görevini Yavuz Seçkin üstlenirken; bunun yanında Arzu Yanardağ, Orhan Aydın ve Sibel Gökçe’de filmde yer alan diğer ünlü isimler.

Filmin konusu ise kısaca şöyle;

Orhan (Yavuz Seçkin) hayatı boyunca şansızlıklar ve kısmetsizlikler yaşamış bir taksicidir. Yaşamında her şey ters gidiyor; doğru gidecek gibi görünenler son anda trajik-komik durumlara dönüşüyordur. En yakın dostları Kürşat (Metin Yıldız) ve Teoman (Veysel Diker) , Orhan’ın bu kısmetsizliğini atması için ellerinden geleni yapsalar da sonuç sıfırdır. Kulaktan dolma koca karı tarifleriyle şanssızlığını kırmaya çalışan Orhan, bunda da başarılı olamayınca durumunu bilimin ve ilmin ışığında çözmeye karar verir. Kişisel Gelişim Uzmanı Figen (Esra Sönmezer) onun son umududur. Ancak Figen’in babası yer altı dünyasının tanınmış simalarından Kırmızı Erol (Orhan Aydın) dur. Kahramanımız Orhan, gudubetsizliğini yenmek ve kendine yeni bir hayat bakışı oluşturmak için gittiği Figen’le tanıştığı ilk gün, kendini başka bir belanın içerisinde bulur. Kırmızı Erol, Figen’i yine mafya dünyasının tanınmış simalarından Rüstem’in (Selahattin Taşdöğen) oğluyla evlendirmek istiyordur. Figen babasının bu baskılarından bıkmıştır. Babasına Orhan’la sözlendiğini ve ona deliler gibi aşık olduğunu söyler. Bizim saf Orhan’da kimseye “Hayır” diyemediğinden Figen’in bu yalanına ortak olur ve kendini bir anda hayatının en tehlikeli ve en komik macerası içerisinde bulur. Arkasından çevrilen pis oyundan ve tuzaktan habersiz bir maceranın içerisine giren Orhan’ın, macerası boyunca karşılaştığı inanılmaz tesadüfler, kahkaha sınırlarını zorlayan sürprizler, onu daha da içinden çıkılmaz bir duruma sürükler. Belki kaderin onun için başka bir planı vardır, belki de yoktur…

Film 19 Ekim’de seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu komedi tufanı şüphesiz ki baya merak uyandırıyor. Ama bakalım film beklediği ilgiyi seyircilerinden de görebilecek mi? Eğer videodaki kadar dillerde olabilirse rekor kaçınılmaz olacaktır.

Tabii fragmanına bir göz atmadan olmaz değil mi?

Leave a Reply