Adeta daha vizyona girmeden efsane olacağını garanti etmiş; biletleri haftalar öncesinden satışa sunulup tükenmiş ve uzun bir süre kapalı gişe oynamıştı. Yaptığı 6 milyonun üstündeki gişe ile halen Türk sinemasında başı çekiyor. Fragmanı bile 1 günde bir buçuk milyon tık alan film, 16 Şubatta seyirciyle buluştuktan sonra tam da beklenildiği gibi ortalığı kasıp kavurdu. Evet, hangi filmden bahsettiğimi tahmin etmek zor değil: Tabi ki Fetih 1453.

Bir çok insanın kalbinde taht kuran, aynı zamanda geçmişimize doğru bir köprü niteliğinde olan bu film şimdilerde dizi olarak devam etmeye hazırlanıyor. İstanbul’un fethini konu alan “Fetih 1453” filminin hem yapımcılığını, hem de yönetmenliğini üstlenen Faruk Aksoy ve ağabeyi Fatih Aksoy şu günlerde filmin “Fetihten Sonra” isimli dizisinin üzerinde çalışıyor.  Toplam 3 yılda tamamlanan filmin dizi versiyonunun yönetmenliğini yine Faruk Aksoy yapacak. 160 dakikalık film ilk önce 4 bölüm halinde yayınlanacak daha sonra 5. bölümden itibaren çekilen yeni bölümler seyirciye sunulacak. Fatih Sultan Mehmet’i yine Devrim Evin’in canlandıracağı dizide, filmin finalinde hayatta kalan Dilek Serbest, Şahika Koldemir‘in de aralarında bulunduğu oyuncular dizide de rol alacak.

Diziyle ilgili paylaşılanlar şimdilik bu kadar olsa da, bu bile eminim çoğu kişide heyecan yaratmıştır; tıpkı bende olduğu gibi. Özellikle filmi beğenenler için iyi bir haber bu. Ekranlara geleceği tarih henüz bilinmemesi de heyecanlı bir bekleyişi beraberinde getiriyor. İzlenmesi gereken bir dizi olacağına inanıyorum. Şimdiden iyi seyirler.

Leave a Reply