Oğuzhan Koç’dan Yeni Albüm: “Ben Hala Rüyada”

o_uzhan_ko_ben_hala_r_yada

İlk olarak 2007 yılında “BKM Atölye Oyuncuları” arasına katılmasıyla birlikte yıldızı parlayan ve şimdilerde “Üç Adam” programıyla da isminden sıkça söz ettiren Oğuzhan Koç, sonunda 2 Aralık’ta çıkardığı ilk albümü “Ben Hala Rüyada” ile müzik piyasasına giriş yaptı!

Albümün ismini duyunca merak ettim ve neden bu ismi koymuş diye araştırdım. Sorumun cevabını kısmen Milliyet Cadde’ de verdiği bir röportajda buldum. Röportajda; sevdiği  işi yaparak para kazandığını ve dünyada yaşayan birçok kişi için bunun bir rüya olduğunu fakat şarkıdaki kullanılış şeklinin tam olarak böyle olmadığını ama bunun da şarkıda katkısı olduğunu belirtiyor.

Oğuzhan Koç’un çocukluğundan beri bestelediği şarkıları topladığı “Ben Hala Rüyada” albümü, on şarkıdan oluşuyor. Albümdeki şarkılar sırasıyla  Ayy (Ben Hala Rüyada), Bu Yol Uzar, Gitsem Diyorum, Her Aşk Bir Gün Biter, Bitmedi Elem, Yüzük, Neşeli Ayrılık Şarkısı, Al Ahını, Yanımda Olsan ve Erzincan. Bence albümün en büyük sürprizi “Yüzük” parçasında Oğuzhan Koç’ a yakın dostları Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak’ın da eşlik ediyor olması. Şarkılar hakkında kısa da olsa bir fikir edinmek isteyenler: http://www.youtube.com/watch?v=cy69cs6xOnc ‘dan şarkıların tanıtıcılarını dinleyebilirler.

Albümde benim en beğendiğim şarkı “Her Aşk Birgün Biter”. Bu şarkının sözleri insanın hayatında aşk acısı çekerken hissettiği duyguları hatırlatıyor sanki. Şarkının en vurucu sözleri ise nakarat kısmı olan: “Ben de bu yolları gide gele göreceğim yok ki bir bildiğim, serdeki acıları çekmek için yine bir zalimi seveceğim, bir şey öğrendiysem eğer karşılığı yokmuş meğer, her aşk gibi bu da bir gün biter.” Şarkıyı dinlerken “Nasıl yani, ölümsüz aşk yok mudur?” diye soruyor ister istemez insan kendi kendine. Ben ölümsüz aşkın var olduğuna inananlardanım. Oğuzhan Koç’a bu soru yöneltildiğinde ise “Yoktur” desem, şarkıdaki tezi çürüteceğim. “Vardır” desem, boşa düşecek, yalan olacak. Ama aslında ölümsüz aşk yoktur. Aşk elbet bir gün biter. 20-30 yıldan sonra insanların birbirine hâlâ çok aşık olacağını sanmıyorum.” diyerek ilginç bir cevap veriyor.

Albümdeki her bir şarkı aranjeleriyle, müzikal zenginlik ve Oğuzhan Koç’un yumuşacık- sesiyle anlam kazanmış. Ben albümü aldım dinliyorum sıra sizde. Müzikle kalın!

web

 

 

Leave a Reply