bu

 

2000 yılında yayımladığı ilk albümündeki “Senden İbaret”, “Yalanın Batsın” şarkılarından bu yana kendini geliştiren ve değiştiren, “Sana Kırmızı Çok Yakışıyor”,”Bana Anlat”, “Unutulmuyor”, “Teşekkürler” ve “Havaalanı”  gibi birçok şarkıyla Türk Pop müziğinde kalıcı izler bırakan şarkıcı Hande Yener, bu kez de haziran ayının ilk haftasında yayımlanan on birinci stüdyo albümü  “Mükemmel” ile iddiasını yine ortaya koyuyor.

Hande Yener’in müzik piyasasına girişi aslında tamamen bir tesadüf. Çalıştığı mağazaya gelen Hülya Avşar aracılığıyla Sezen Aksu’yla tanışır, iki yıl Sezen Aksu’nun vokalistliğini yapar ve tabiî ki Sezen Aksu’nun vokalisti olmak ona farklı ve güzel kapılar açar. İşte o gün bugündür müziğiyle, giydiği kostümlerle ve sıkça değiştirdiği saç renkleriyle müzik piyasasında yerini koruyan biri Hande Yener. Hep iddialı biri oldu kısacası. Bu albümü adından da belli olduğu gibi oldukça iddialı. Albüm yayımlandığı ilk gün, iTunes’a verildikten sadece birkaç saat sonra 7000 kişi tarafından satın alınarak rekor kırdı. Power Pop 40 listesinde albümün çıkış parçası olan “Alt Dudak” şarkısıyla üçüncü sırada başarısını ve iddiasını sürdürmeye devam ediyor.  “Alt Dudak” şarkısına Hasan Kuyucu tarafından güzel ve eğlenceli bir klip çekildi. Klibi henüz izlemediyseniz:

 

Hande Yener – Alt Dudak

 

Yapımcılığını ve prodüktörlüğünü Polat Yağcı’nın üstlendiği “Mükemmel” albümü iki CD ve yirmidört şarkıdan oluşuyor. Bu şarkılardan sekizi remix. Albümdeki şarkılar sırasıyla birinci CD’de; Alt Dudak , Sokak Kedisi, Herkes Yoluna, Kaybol, Bileti Kes, Unutanlar Gibi, Bir Kış Masalı,Karar Ver , Alt Dudak (Mert Hakan Remix), Sokak Kedisi (Cihat Ünlüer Remix) Hani Bana (Nurettin Çolak- Levent Lodos Remix), Yangın (Çağın Kulaçoğlu Remix). İkinci CD’de ise “Hani Bana” , Tebdil-i Aşk, “Naber”, “Yangın” , “İyi Şanslar”,   “Mükemmel”, “O Kadın Gitti”,”Bir Köşede Yalnız”, “Alt Dudak” (Kaan Gökman Remix), “Alt Dudak” (Cemre Burak Remix), “Alt Dudak” (Barış Mert Peker Remix) ve “Alt Dudak” (Cihat Uğurel Remix). Bu albümünde Hande Yener, ilk albümlerinde çalıştığı Altan Çetin ile yıllar sonra yine  işbirliği yapmış ve Çetin’in yanı sıra Berksan, Mert Ekren, Turaç Berkay Özer ve Volga Tamöz gibi önemli isimlerle de çalışmış. Albümdeki beş şarkı ve  bunlardan biri olan albümün çıkış parçası “Alt Dudak” Altan Çetin’in imzasını taşıyor. Albümün içindeki fotoğraflar Tayfun Çetinkaya tarafından çekilmiş. Fotoğraflar, bana üzerinde çok düşünülmüş ve çalışılmış gibi gelmedi. Hande Yener’in giydiği altın rengi pullu kostüm,  fotoğrafa bir renk katmış. Ayrıca Hande Yener’in giydiği  altın rengi kıyafet de yıllar önce ‘Rude Boy’ klibinde Rihanna tarafından giyilmiş. Bu nedenle o kıyafetin de özelliği kalmıyor.

fark

Albümün ilk sürprizi; Hande Yener’in oğlu Çağın Kulaçoğlu’nun  remixlediği “Yangın” şarkısı, ikinci sürprizi; ilk olarak Ajda Pekkan ve Sezen Aksu’nun seslendirdiği “Bir Köşede Yalnız” ve “Kış Masalı” şarkılarının Hande Yener tarafından  yeniden yorumlamış olması.  Hande Yener’in sözlerini yazdığı “O Kadın Gitti” ve Mehmet Erdem’le düet yaptığı “Unutanlar Gibi” şarkılar da albümde öne çıkacağını düşündüğüm şarkılar…

Bu albüm hangi tarz müziği sevenlere hitap ediyor diye sorarsanız albüm bütünüyle bir yaz albümü çünkü, albümdeki şarkıların neredeyse hepsi arabada son ses dinlenecek veya eğlence mekanlarında eğlenilecek şarkılardan oluşuyor. Albüm güzel olmuş ve belli ki çokça emek harcanmış ama neden bilmiyorum ben Hande Yener’in belki değişim ve gelişim hızına yetişemediğimden “Sen Yoluna… Ben Yoluna…” albümlerindeki tarzına özlem duyanlardanım. Şarkılarda elektronik altyapılar bana canlı enstrümanlarla kaydedilen şarkıların zevkini vermiyor. Albümün en güzel şarkısı ise çıkış parçası olan“Alt Dudak” bence. Albümün yolu açık olsun diyelim. Müzikle kalın!

handeyener

 

 

 

Leave a Reply