can

Türkiye’de pop müziğin baskın olduğu bir piyasada “farklı” tarzda müzik yaparak “Ben de varım!” demek; öyle herkesin cesaret edebileceği, hatta başarabileceği bir şey olmasa gerek. İşte böyle isimlerden biri olan, Alaturka nağmelerden indie melodilere gezinen müziğini “İstanbul müziği” olarak tanımlayan ve indie, pop ve rock tarzında yaptığı müziklerle büyük bir hayran kitlesine sahip Can Bonomo, 18 Mayıs pazartesi ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri Çim Amfi’de muhteşem bir konser vermeye hazırlanıyor.

Yapımcılığını Can Saban’ın üstlendiği son albümü ‘Bulunmam Gerek’i 2014 yılının Aralık ayında yayımlayan şarkıcı, eski ve yeni tüm şarkılarıyla sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşatmaya hazırlanıyor. Bonomo, 2012 yılında Azerbeycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşen Eurovision’a katılmış ve ülkemizi başarıyla temsil etmişti. Bu yarışmada da kendi müzik tarzı ve duruşunu yansıtan, söz ve müziği kendine ait ‘Love Me Back’ şarkısıyla 42 ülke arasında yedincilik elde etmişti.

Müziğe 8 yaşında gitar çalarak başlayan Can Bonomo, ses prodüksiyonculuğu ile başladığı kariyerine radyoculuk, televizyon programcılığı ardından müzisyen ve şarkıcı olarak devam ederken, bir de 2013 yılında editörlüğünü Küçük İskender’in yaptığı ‘Delirmek Belirmektir’ adlı ilk şiir kitabını yayımladı. On parmağında on marifet desek Can Bonomo için; sanırım yanlış olmaz.  Bonomo’nun yazdığı şarkı sözleri; kendini özgürce ifade ettiği ve düşüncelerini yansıttığı sanki bir kitabı meydana getiren her bir sayfa. Müzikle yolculuğunda kendi beğenilerini sevenleriyle buluşturması da, hayranlarıyla ayrı bir bağ kurmasına sebep oluyor bence. Örneğin Can Bonomo, Sadri Alışık’ın Ali Baba ve Kırk Haramiler filminde seslendirdiği ‘Ali Baba’ şarkısını, çok sevdiği için kendi tarzıyla harmanlayıp sevenleriyle buluşturmuştu. Üretken, yaratıcı ve başarılı sanatçı Can Bonomo, 18 Mayıs’ta ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik’te sahnede olacak. Konser saati 21:00. Biletler yakında Biletix’te. Bu konser kaçmaz. Müzikle kalın!

Not: Eğer Bietix’ten bilet erişimi öncesinde biletlerinizi temin etmek isterseniz ya da konsere katılmayı düşünüyorsanız ve sorularınız varsa; 0535 031 96 44 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply