2015’in “Enbe”ğenilecek Albümlerinden Biri

enbe1

 

Luciano Pavarotti, Gloria Gaynor ve  Alessandro Safina gibi dünya starları ile aynı sahneyi paylaşıp, konserler veren Enbe Orkestrası’nın kurucusu Behzat Gerçeker, bu kez de genç yeteneklere yer verdiği  ‘Enbe 2015’ albümüyle büyük ses getireceğe benziyor. Albüme genç yeteneklerin yanı sıra; Ajda Pekkan, Işın Karaca, Ziynet Sali, Betül Demir, Funda Arar ve Burcu Güneş gibi ünlü isimler de söyledikleri nostaljik şarkılarla destek vermiş.  Albümde yer alan genç yetenekler; ‘X Factor Star Işığı’ yarışmasına, arkadaşlarının yazdığı ‘İncir’ adlı şarkıyla katılıp büyük beğeni toplayan İlyas Yalçıntaş ve ‘Olmazsa Olmazımsın’ adlı şarkıyı Yalçıntaş ile beraber seslendiren Büşra Periz, ‘O Ses Türkiye’ yarışmasına katılmasının ardından, Sezen Aksu’nun beğenip elinden tuttuğu ve üç senedir Aksu’nun vokalistliğini yapan Rümeysa, ‘Ara Ne Olursun’ şarkısını seslendiren Tuana Türkay, kendi yazdığı şarkısı ‘Günaydın Sevgilim’ ile Cem Belevi ve son olarak; ‘Hiç Halim Yok’ şarkısını seslendiren Haydar Yılmaz. 17 şarkıdan oluşan bu albümün ilk klibini, bir şarkı ancak bu kadar duygulu söylenebilir dedirten İlyas Yalçıntaş’ın ‘İncir’ şarkısına çekmişler. Muhtemelen ya radyoda, ya da televizyonda bu şarkıya denk gelmişsinizdir; ama klibini eğer hala izlemediyseniz buradan izleyebilirsiniz:

Türkiye’de bir orkestranın bu kadar başarılı işlere imza atmasını ve dev isimlerin yanı sıra genç yeteneklere de yer vermesini takdirle karşılıyorum ama; merak ediyorum nasıl oluyor da, bu dev isimler bu projelerde yer almayı kabul ediyor? Behzat Gerçeker bir gazeteye verdiği röportajda, dev isimlerle çalışabilme sırrını şöyle açıklıyor: “Kimse koşa koşa gelmez tabii ama; bu isimler bizi sevdiklerinden çalışmalarımıza destek veriyorlar. Biz de onlara layık olabilmek için her şeyi en iyi şekilde yapıyoruz.” diyor ve ekliyor: “Bu bir maç gibi, kazanırsın ardından gelen maç yine 0-0 başlar ve onu kazanmak için yine çok çalışırsın. Ajda Pekkan iki parçayla bizimle beraber oldu. Işın Karaca, Funda Arar, Ziynet Sali ve Burcu Güneş gibi önemli isimlerle de çalıştık. Aynı zamanda altı tane genç arkadaşım var. Bu gençleri sizlere, müzikseverlere tanıştırmaktan çok keyif alıyorum.”

Albümdeki şarkıları canlı canlı dinlemek ve aynı zamanda babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı binlerce çocuğun eğitimine bir katkıda bulunmak adına, 20 Mart Cuma günü saat 20:30’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın gelenekselleşen bağış konserine gitmenizi öneririm. Konser hakkında detaylı bilgiye ve konser biletlerine http://www.biletix.com/etkinlik/SKDR1/ISTANBUL/tr’ den ulaşabilirsiniz. Müzikle kalın!

enbef

 

[box_light]

Kaynakça:

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/paparazzi/28217384.asp

[/box_light]

 

Leave a Reply