Yeni ay yeni etkinliklerle geliyor. İkinci döneme başlarken biraz eğlenmeye, gülmeye, müzik dinlemeye hepimizin ihtiyacı var. O zaman Ankara’nın Şubat ayı etkinlik takvimine bakmaya ne dersiniz?

Oldukça yoğun bir programın var olduğunu bu nedenle de biletlerinizi almaya başlamanız gerektiğini söyleyebilirim. Neler var derseniz, haydi biraz göz atalım. Populer mekanlar Jolly Joker, Passage Pub, Anadolu Gösteri Merkezi, Congressium, If Performance Hall, ODTÜ KKM dopdolu ve keyifli bir program sunuyor bu ay Ankaralılara. Ayrıca tiyatro adına da boş geçmiyor şubat ayı. Şinasi Sahnesi başta olmak üzere Ankamall Sanatolia ve MEB Şura Salonu İstanbul’dan gelen oyunları ağırlıyor olacaklar.

ankara-subat-konser-2014

Şubat ayında Jolley Joker Ankara birbirinden ünlü sanatçıları ağırlıyor

Duman Anadolu Gösteri Merkezi’nde, Yaşar da Jolly Joker’de 14 Şubat Sevgiler Günü’nde özel sahne alacak isimler. Bu özel programların dışında şubatta konuk olacak isimler oldukça fazla. Emre Aydın, Oğuzhan Koç, Göksel, Birsen Tezer, Redd, Funda Arar, Mehmet Erdem, Cem Adrian, Bülent Ortaçgil, Selçuk Balcı, Ezginin Günlüğü, Halil Sezai, Ceylan Ertem bu ayın öne çıkan isimlerinden. Yüzyüzeyken Konuşuruz, Oğuzhan Uğur, Smokie, Resul Dindar, Boğaziçi Caz Korosu da farklı tatlar bırakacak isimlerden.

bachfest_ankara

Her ay bir Bacht eserini Ankaralı dinleyicilerle buluşturma hedefine sahip Bachtfest’in bu ayki konseri Concerto Melante 7 Şubat’ta Resim Heykel Müzesi’nde dinleyiciyle buluşacak.

1385229259kafkas-afis-50x70-yeni

Şubat ayında başrollerini Songül Öden ve Levent Ülgen’in paylaştığı Bertolt Brecht’in 1944 yılında yazdığı Kafkas Tebeşir Dairesi, İbrahim Kendirci ve Ezgi Eyüpoğlu’nun oynadıkları iki kişilik Ayrılık oyunu, müziklerini Fazıl Say’ın yaptığı 7000 Yıllık Uçan Halıya Ters Binen Hırcar, ilk kez Ankara’ya konuk oluyorlar. Daha önceden Ankara’ya konuk olan Sunay Akın’ın İki Kalas Bir Heves oyunu ve Benimle Delirir Misin? de Ankara seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Biletlere buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/search/ANKARA/tr#!city_sb:Ankara

İyi eğlenceler…

 

Leave a Reply