Mayıs İçin Elini Çabuk Tut, Biletler Tükenecek!

Mayıs ayını iple çekiyorum. Mayıs ayında Ankara’daki etkinlik takvimi fazlasıyla ilgimi çekti. Görsel sanatlarda resmen şenlik var.

Ankara seyircisinin farkı ortada. Etkinlik gelmeden haftalar öncesinden biletler tükeniyor. Gitmek istediğiniz bir etkinliği kıl payıyla kaçırmamak için haydi bilet almaya!

bütün-çılgınlar-sever-beni

Bütün Çılgınlar Sever Beni 22 Mayıs’ta ODTÜ KKM’de

 

Önümüzdeki günlerde gitmek için işaretlediğim oyunlara, konserlere ve etkinliklere gelecek olursak listemin kalabalık olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Geçen aylarda turneye gelen ama yer bulamadığım Mert Fırat, Aslı Tandoğan ve Volkan Yosunlu’nun kadın ve erkek ilişkilerine değinen Bütün Çılgınlar Sever Beni oyunu, Onur Ünsal çevirisiyle yeni bir uyarlama olan Hamlet ve mayıs sonlarına doğru Ankara seyircisiyle buluşacak Pink Martini. 2012 yazında ODTÜ’deki konserlerinin tadı damağımda kalmışken bu yıl da geldiklerinde o konserde olmak isterim.

 

Adobe Photoshop PDF

Pink Martini 22 Mayıs’ta Congresium’da

 

Müziksiz Evin Konukları, Leyla’nın Evi, Ferhangi Şeyler, Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi bir kez daha Ankara seyircisiyle buluşacaklar. Mayıs ayının bir diğer merak edilen oyunuysa Mezarsız Ölüler… Behzat Ç rolüyle fenomen haline gelen ve Bir Delinin Hatıra Defteri oyununda sergilediği performansla hafızalara kazına Erdal Beşikçioğlu kendi tiyatrosunu kurdu. Geçen yıl Cermodern’de Stüdyocer’i kuran, daha sonra ise yoluna kendi başına devam etme kararı alan ve bu yıl Tatbikat Sahnesi’ni kuran Erdal Beşikçioğlu Mezarsız Ölüler oyununu sahneye koymaktan dolayı çok heyecanlı olduğunu belirtmiş bir röportajında. Geçen yıl sahneye koyduğu Hayvan Çiftliği’ndeki oyuncu kadrosuna Behzat Ç’nin Harun’u Fatih Artman, Akbabası Berkan Şal ve Erdal Beşikçioğlu’nun eşi Elvin Beşikçioğlu eklenmiş.

Biletlerin çok hızlı tükendiğini hatırlatıp nelerin hoşunuza gittiğini şeçmenizi tavsiye ederim. Biletix işinizi çözmede hızınıza hız katacaktır.

http://www.biletix.com/search/ANKARA/tr#!city_sb:Ankara

Keyifli Seyirler Olsun

Leave a Reply