kim-korkar

Her sezon göz alıcı bir oyun ortaya koyan ve hep beğeni kazanan Oyun Atölyesi’nin bu sezon diğer oyunlarının yanına eklediği yeni bir oyunu var. Sahneye koyma hazırlığının titizce sürdüğü, oyuncu kadrosunu Zerrin Tekindor, Tardu Flordun, Şükrü Özyıldız ve Nilperi Şahinkaya’nın oluşturduğu “Kim Korkar Hain Kurttan” oyunu birkaç gün önce prömiyerini yaptı. Edward Albee’nin 1962 yılında yazdığı oyun Hira Tekindor’un rejisi ve Asude Zeybekoğlu’nun çevirisiyle sahneye koyuluyor. Koreografi Yasemin Erkan’a, kostüm tasarımı Gamze Saraçoğlu’na, dekor tasarımı Ali Cem Köroğlu’na ve müzik Enes Kuzu’ya emanet edilmiş.

Oyunda bir karı kocanın ilişkilerindeki gelgitler ve çöküşler göz önüne seriliyor. Oyunun kısaca tanıtımına göz atalım biraz: Martha, George’un tarih hocası olarak çalıştığı üniversitenin başkanının kızıdır. Bir fakülte partisinden sonra evlerine dönen Martha ve George, üniversitenin yeni biyoloji hocası 26 yaşındaki Nick ve karısı Honey’yi evlerinde ağırlar. Hiçbir şeyden haberi olmayan Nick ve Honey, kendilerini Martha-George çiftinin sert ve eğlenceli ilişkisinin içinde bulurlar.

mYq-kim-korkar-hain-kurttan-oyun-atolyesi-2

Oyunun oyuncu kadrosunu Zerrin Tekindor, Tardu Flordun, Şükrü Özyıldız ve Nilperi Şahinkaya oluşturuyor.

Tiyatro sahnesine yıllarını adamış olsa da Aşk-ı Memnu dizisindeki Matmazel karakteriyle çıkışını yapan Zerrin Tekindor; dizilerde birçok karaktere hayat vermiş, Binbir Gece dizisiyle populerliğini arttırmış ve Behzat Ç Seni Kalbime Gömdüm filmiyle akıllara kazınmış Tardu Flordun; Benim Hala Umudum Var dizisiyle dikkatleri üzerine çekmiş Şükrü Özyıldız ve Öyle Bir Geçer Zamanki’de Mesude karakterine hayat veren Nilperi Şahinkaya’nın performansları ve uyumları oldukça merak uyandırıcı. Yönetmeni ise oyunun merak edilmesini sağlayan bir diğer unsur. Nedeni ise Hira Tekindor’un Zerrin Tekindor ve Çetin Tekindor’un oğulu olması. Yönetmen oğul ve oyuncu anneyi aynı oyun yorumunda görecek olmak oldukça heyecanlı geliyor kulağa.

Ankara’ya da çok yakında gelecek oyun 11 Ocak saat 20.00’de ODTÜ KKM’de oynanacak. Elinizi çabuk tutup biletler tükenmeden edinmenizi tavsiye ederim. Biletlere bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.biletix.com/etkinlik/RTD12/TURKIYE/tr

Keyifli Seyirler,

Tiyatroyla Kalın…

Leave a Reply