Skylar Grey

Asıl adı Holly Brook Hafermann olan genç şarkıcı 23 Şubat 1986 doğumludur. Son yıllarda adını duyurmaya başladı ve en son 2011 yılı Grammy müzik ödüllerinde Dr. Dre ve Eminem ile beraber “I need a Doctor” şarkısında yaptığı düetle ve sergilediği olağanüstü performansla patladı.

Skylar Grey sahne adını kullanan sanatçı aynı zamanda müthiş bir söz yazarıdır ve örneklerini Rihanna ve Eminem’in 2010 yılına adını yazdıran şarkısı “Love the Way you Lie”’ın sözlerinde göstermiştir. Bestesi de Skylar Grey’e ait olan şarkının demo versiyonu için yaptığı kayıtta ne kadar yetenekli olduğunu ispatlamaktadır.

Aynı zamanda “I’m coming home” şarkısı da çok ilgi görmüş ve dillere dolanmıştır. 2006 yılında çıkardığı “like blood like honey” albümü beklenen ilgiyi göremese de en son Grammy müzik ödüllerinde de sergilediği yetenekle yıldızı parlayacakmış gibi görünmektedir.

Son olarak Skylar Grey etkilendiği kişiler olarak da Joni Mitchell, Bob Dylan, Neil Young, Sarah McLachlan ve Death Cab Cutie saymıştır. Yine de müzik tarzı son derece etkileyici ve sözleri gayet orijinal olan bu genç ve yetenekli sanatçıyı ileride daha ünlü platformlarda göreceğimizden eminim.

Leave a Reply