Savannah Serisi

Son yıllarda gitgide büyüyen fantastik kurgu roman ve film çılgınlığı, çoğu gözden kaçmış eski yazarla beraber yeni yazarların da yıldızlarının parlamasını sağladı. Önce Yüzüklerin Efendisi sonra Harry Potter sonra Alacakaranlık Serisi derken fantastik kurguya olan talep gitgide arttı. Filmler çekildi, hakkında sayfalar dolusu eleştiriler yazıldı. En son popüler olan Alacakaranlık Serisi ile beraber de vampir konulu film ve romanlar doruk noktasına ulaştı ve her yaştan insanın talep ettiği, adeta fantastik kurgudan bağımsız bir hal aldı. İşte bu yazımda eskilerden beri eserler vermiş ancak vampir akımıyla beraber üne kavuşmuş olan bir yazardan ve kitaplarından bahsedeceğim yani “Raven Hart” ve olağanüstü karakterlerle dolu dünyası “Savannah Serisi”.

Raven Hart’ın gerçek adı Susan Goggins’tir ve birkaç firmada metin yazarı birkaç gazetede de köşe yazarlığı olarak kalemini kullanma imkânı bulmuştur. Ancak makale yazmak onu tatmin etmeyince roman yazarı olmaya karar vermiş ve Gorgia Romance Writers ve Romance Writers of America gruplarına katılmıştır.

Bu sıralarda yazdığı romanlarla birçok ödül kazanan yazarın daha sonra hikâyeleri Belle Books tarafından basılmıştır. Romans yazmaktan her ne kadar hoşnutsa da asıl favorisi vampirlerdir ve korku hikâyeleri arasındaki Anne Rice’ın günahkâr vampirlerine tutkundur.

Leave a Reply