Tengen Toppa: Hayalleriniz İçin Kazmaya Devam!

ttglHer geçen gün dünyanın birçok yerinde kendine has hayran kitlesini artıran ve milyonlarca izleyicisi bulunan animeler içinde Top 10 anime listelerinde her zaman bulunan ve adından sürekli bahsettiren bir yapım Tengen Toppa. Tür olarak mecha anime; yani gelecekte geçen ve içinde robotlar olan anime türüne giren Tengen Toppa Gurren Lagan; karakter analizleri, konusu, çizimleri ve müzikleriyle izlenmesi gereken farklı, gaza getirici, eğlenceli ve hareketli yegane animeler arasında yer almakta. İzleyenler tarafından ağırlıklı olarak olumlu yorumlar alan bu anime IMDB‘de de 7.9′luk bir puana sahip.

Bir dünya düşünün, insanlar yeryüzüne çıkmaktan korkar olmuş. Depremlerden ve dev robotlardan kaçmak için kazabildikleri kadar derine kazan bu insanlar, güneşin varlığından bile habersiz; hiç dışarıyı merak etmeyen, sıradanlaşmış ve monotonlaşmış bir hayatın kurbanları olmuş.

Yer altı köylerinden birinde yeryüzüne çıkmak ve dünyanın güzelliklerini görmek isteyen Kamina bir çetenin lideridir. Köydeki en iyi kazıcılardan biri olan Simon ise kendi halinde bir çocuktur. Bu sıradan günler dev bir robotun ve Yoko isimli bir kızın köye inmesiyle değişir. Kendini savunamayan köylülerin imdadına, kazı yaparken robota benzeyen bir şey bulan Simon yetişir.

Ailesini uzun zaman önce kaybeden Simon kendini Kamina’nın çetesinde bulur ve sonunda Simon, Kamina ve Yoko yeryüzüne çıkar. Yeryüzünde onları büyük düşmanlar ve maceralar beklemektedir; fakat Simon ve Kamina amaçları konusunda kararlıdırlar. Bu maceraları boyunca dev robotlarla karşılaşır, yeni arkadaşlar edinir ve robotlara karşı bir direniş başlatırlar.

Amaçları ve hedefleri uğruna insanın istedikten sonra her şeyi yapabileceğini çok eğlenceli fakat bir o kadar da duygulu bir şekilde anlatan tam adıyla Tengen Toppa Gurren Lagann‘ın bir güzel yanı da bitmiş olması. Sadece 26 bölümle kendinizi bambaşka bir dünyada bulacağınız bu animeyi sizlere tavsiye ediyor ve şimdiden iyi seyirler diliyoruz. Unutmayın; kazmaya devam!

 

Leave a Reply