Finn ve Jake ile Macera Zamanı!

Adventure-time-source

Çoğumuz çizgi filmlerle büyüdük. Kahramanlar gördük, onlar gibi olmak istedik. Güçlü, hızlı ve  büyük kahramanlar…Yaratıcısı Pendleton Ward olan Adventure Time’da Finn adında bir çocuk ile Jake adında bir köpeğin maceraları anlatılıyor.

Uzun zaman önce ailesi Finn’i bebekken terketmiş ve ormanda kalakalmıştır. Finn bir yaprağa kakasını yaparken dengesini kaybeder ve yaprağın üstüne düşer; fakat kimse ona yardım etmeyince herkese yardım etmeye yemin eder. Finn’i bir köpek ailesi bulur ve yetiştirir. Bu köpek ailesinin Jake adında bir çocukları vardır ve Finn ile Jake kardeş olur, bütün maceralara beraber atılırlar.

Jake ve Finn kardeş oldukları kadar çok yakın iki arkadaşlardır da aynı zamanda. Finn; cesur, meceraperest ve enerji doludur. Jake ise vücudunun şeklini ve boyutunu değiştirebilen özel yetenekleri olan bir köpektir.

 Finn ve Jake prensesler kurtarrıp, kötülerle savaşıyor, herkese yardım ediyor ve diğerlerinin problemlerini çözüyor, bunları yaparken de hem zorluklarla karşılaşıyor hem de bol bol eğleniyorlar.

Adventure Time, otoritelerin çoğundan çok iyi eleştiriler alıyor ve yakında ödül alabileceği bile söyleniyor. Günümüz çizgi filmlerine göre çok eğlenceli çok basit bir konusu olsa da, gerek karakterleri, gerek yan karakterleri, gerek de çizimleri ile bir kere izleyeni ikinci bölümü izlemeye zorlayan nitelikle bir çizgi dizi.

1 Ağustos 2011’den beri Cartoon Network’te yayınlanan ve 10 dakikalık 2 bölüm şeklinde yayınlanan Adventure Time’ı çizgi film severlere tavsiye ediyor, şimdiden iyi seyirler diliyoruz.

Bir önizleme olması için de çizgi filmin giriş videosunu paylaşıyoruz:

http://www.youtube.com/watch?v=BHjg6cTxmrQ

Leave a Reply