Madagascar 3 geldi! Serinin birincisi ve ikincisiyle, gerek çocukları gerek de yetişkinleri sinema salonlarına çekmeyi başaran Madagascar, üçüncüsüyle Haziran ayının 8’inde vizyona girdi.
Serinin birincisini ve ikincisini izleyenler hatırlayacaktır; aslan Alex, zebra Marty, zürafa Melma ve su aygırı Gloria özgürlüğü keşfetmek için New York Hayvanat Bahçesi’nden kaçarlar, fakat başlarına gelmeyen kalmamıştır ve tekrar eski düzenlerine dönmeye karar verirler. Ancak işler yine yolundagitmez ve başlarından büyük maceralar geçer.
Üçüncüsünde ise kahramanlarımız, hala New York’a dönmenin yollarını ararlar ve çareyi gezici bir sirkin ekibine katılmakta bulurlar. Alex hiç fark edilmeden ve yaygara çıkarmadan evine, yani New York’a dönmek ister ama bu çılgın ekiple bunu gerçekleştirmek neredeyse imkânsızdır ve kahramanlarımızın sirk ile birlikte Avrupa Turnesi başlar.
2 yıl sonra tekrar seyirciyle buluşan Madagascar’ın üçüncüsüne rağbet oldukça fazla. Üstelik yaş sınırı neredeyse yok! Diğer iki bölümün hem yazarı hem de yönetmeni olan Eric Darnell yine iş başında. Senaryo ise bu sefer Noah Baumbach’a ait.
Madagascar 3, serinin diğer filmlerini izleyen ya da izlemeyen animasyon severlerin kesinlikle izlemesi gerektiğini düşündüğüm bir animasyon serisi. Dediğim gibi, her yaşa hitap eden bu aşırı dozda eğlenceli animasyonu sakın kaçırmayın.

Şimdiden herkese iyi seyirler.

Leave a Reply