N’apcaz Şimdi, 28 Eylül haftasının yeni Türk filmlerinden biri. Filmin yönetmenlik koltuğunda oyuncu olarak tanıdığımız ve aynı zamanda oyuncu Özge Özberk’in de abisi olan Özgür Özberk var.  Özgür Özberk, bir gazeteye verdiği röportajda “her işin kendi raconuna göre yapılmasının” önemini bildikleri için kız kardeşi Özge Özberk’le Özgür Yapımlar adlı bir yapım şirketi kurduklarını söylemiş. Ayrıca bundan sonra kamera önünde değil kamera arkasında olmak istediğini de belirtmiş. Başka bir soruda ise her ne kadar kız kardeşi “aslında birlikte kamera önüne geçebiliriz bence bir sakıncası yok” dese de; kendisi bu fikri gerçekçiliğinin olmayacağını düşündüğü için rafa kaldırdığını açıklamış. Ayrıca, ikisi de verdiği cevaplarda bir filmin ön hazırlıklarının, filmi çekmekten daha zor olduğunu belirtip, çekecekleri ikinci filmin bundan çok daha kolay olacağını ve artık daha tecrübeli olduklarını okuyucuya aktarmışlar.

Film, oyuncu kadrosunda Özge Özberk, Ufuk Özkan, Ebru Kocaağa, Zeynep Beşerler, Didem Uzel, Yosi Mizrahi gibi önemli oyuncuları barındırıyor.  Gerek oyuncu kadrosunun zenginliğiyle; gerekse de konusuyla şimdiden ilgi çekeceğe benziyor.

Konusunu biraz anlatacak olursak şöyle özetleyebiliriz:  Nalan (Özge Özberk) ve Toygar (Ufuk Özkan) dillere destan bir aşkla evlenmişlerdir fakat çok geçmeden bu evlilik bir kabusa dönüşür. Toygar da kaçışı metresi Alev ile yaşadığı yasak aşkta bulur. Bir yandan hayatı kendisine dar eden karısı ve evlilik düzeni; bir yandan da Alev ile olan ilişkisinin ortaya çıkma ihtimali, Toygar’a sonunu kestiremediği karmaşık planlar yaptıracaktır. Tam da karısına yüklü miktar bir hayat sigortasının yaptırıldığını öğrendiği gün, kendisine hazırlanan sürpriz pasta, hassas planları bozacaktır.

Bakalım Özgür Yapımlar’ın ilk filmi olan N’apcaz Şimdi ne kadar izlenecek ve eleştirmenlerden nasıl geri dönüşler alacak.

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Leave a Reply