tango-ii

Tango… Bedeninizi müziğe teslim edersiniz ve müzik size öyle adımlar attırır ki, kayıtsız şartsız teslim olduğunuz sürece kötü dans etmenizin imkânı yoktur. Daha çok piyano, keman, kontrbas ve bandoneon sesleri duyduğumuz müziği bir başka, duyguları estetiğe dönüştüren dansı bir başka güzeldir.

Tangoyu bizzat yapmak kadar, izlemesi de şahanedir. Bu açıdan, size önereceğim değerli bir etkinlik var: Yaşayan en iyi tango orkestrası olarak kabul edilen Color Tango de Roberto Alvarez, tanGO TO İstanbul Festivali kapsamında Türk tango severlerle buluşacak! 2 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de, Ankamall Sanatolium’da sahne alacak orkestraya dünyaca ünlü tango dansçılarımız eşlik edecek. Danslarıyla göz dolduracak bu çiftler: Murat Elmadağlı – Mine Akkoyun, Alper Ergökmen – Selen Sürek, Aydın Arslan – Burçin Arslan, Murat Gürmen – Ayşe Karaoğlu, Erkan Kılıç – Özge Atalay, Alper Keleş – İzel Yelken. Ankara’da -bu festival kapsamında- bir defaya mahsus sergilenecek bu görsel ve müzikal şöleni kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Tüm tango severlere duyurulur!

NOT: Festival İzmir ve İstanbul ayaklarıyla da devam edecek. 6 – 10 Mart tarihlerinde İstanbul’da bulunma imkânı olanlar, şu programa da bir göz atabilirler: http://tangotoistanbul.com/tr/program/

COLOR-TANGO-KONSERİ-ve-TANGO-GÖSTERİLERİ

NOT: Bir dahaki yazımda Arjantin Tango‘yla ilgili daha geniş bilgilerle karşınızda olacağım.

Leave a Reply