20 Nisan Cuma günü haftanın vermiş olduğu karmaşıklıktan ve yoğunluktan çıkarak, kendimi Ankara Devlet Konservatuarı’nda olan bir klasik gitar konserinde buldum. Gerçekten müzikten anlamayan bir insan olarak şunu söyleyebilirim ki; müzik, sizi hayatın karmaşıklığından götürüp başka dünyalar gönderebiliyor.

Konseri verenler arasında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Bölümü mezunlarından olan arkadaşımız Gürkan Gültekin de bulunmaktaydı. Tek tutkusu gitar olan Bilkent Üniversitesi mezunu arkadaşımız, bölümünü bitirir bitirmez hemen Hacettepe Devlet Konservatuarı’na girmiş ve burada gitar öğrenimini sürdürmektedir.

Bilkent Üniversitesi’ndeyken de kendisinin müzikal topluluklarda güzel çalışmaları olan arkadaşımız ve diğer değerli sanatçılar, açıkçası bizlere bir nevi müzik şöleni sundular. Konserde çalınan parçalar arasında Villa Lobos’ tan ve Emilio Pujol’den etüdler çalındı.

Hacettepe Devlet Konservatuarı’nda cuma günleri bu tarz konserler veriliyor. Bence, bu tür konserler Cuma günü programı için hoş bir seçenek olabilir.

Leave a Reply