Bilkent’te iktisat ile ilgilinen ve akademik çalışmalara merak duyan öğrencilerden oluşan Bilkent İktisadi Araştırma Topluluğu’nun ve Bilkent İktisat Bölümü’nün bir ortak organizasyonu olan TCMB Başkanı Doç. Dr. Erdem Başçı ile “Global Kriz Sonrasi T.C.M.B. Para Politikaları” semineri, 12 Ekim 2011 Çarşamba, saat 17.40’ta FFB 22’de verilecektir.

“Herkes İçin Türkiye Ekonomisi” Seminerleri adı altında yapılacak olan bu seminer ve gelecek seminerler, Bilkent İktisadi Araştırma Topluluğu’nun ve Bilkent İktisat Bölümü’nün açıklamalarına göre “ekonomi bilgisi olsun olmasın içinde yaşadığı ülke ile ilgili düşünmek, konuşmak isteyen herkes için”.

T. C. M. B. Başkanlığı gibi önemli bir pozisyon, beraberinde basın mensuplarından oluşan bir orduyu getirme ihtimalini bulundursa da seminer basına kapalı olarak düzenlendiği için bu ihtimali kaldırarak, seminerin nispeten daha samimi bir ortamda yapılacağının sinyallerini veriyor.

Peki T. C. M. B. Başkanı kimdir? Doç. Dr. Erdem Başçı 1966 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 1987’de mezun olduktan sonra, üniversitemizde İşletme yüksek lisans (MBA) eğitimi aldı. Ardından yine Bilkent Üniversitesi’nde İktisat yüksek lisans eğitimi alarak sonraki dönemde eğitimine Amerika’nın yüksek prestijli üniversitelerinden biri olan Johns Hopkins Üniversitesi’nde İktisat yüksek lisans eğitimiyle devam etti. Son olarak da 1995 yılında Doç. Dr. Erdem Başçı, Bilkent Üniversitesi’nde İktisat Bölümü’nde doktora eğitimini tamamladı. 19 Nisan 2011’den beri Doç. Dr. Erdem Başçı, T. C. M. B. Başkanlığı görevini sürdürmekte.

Bilkent İktisat Bölümü ile birlikte organizatörlüğü üstlenen Bilkent İktisadi Araştırma Topluluğu (B. İ. A. T), henüz kurulmakta olan bir öğrenci kulübü olmasına rağmen büyük adımlarla yoluna devam ediyor. Eğer siz de ekonomi ile ilgileniyorsanız ve Türkiye ekonomisi hakkında bir fikir sahibi olmak istiyorsanız, bu semineri ve “Herkes İçin Türkiye Ekonomisi” Seminerlerini ajandanızda önemli bir bölüme kaydetmelisiniz.

Leave a Reply