Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol,GazeteBilkent Ünlü Söyleşileri kapsamında Bilkent Üniversitesi Mithat Çoruh Amfi’de

14 Aralık Cuma günü saat 12.40’da, GazeteBilkent topluluğu olarak çok özel iki konuk ağırladık. NTV Spor Genel Yayın Yönetmeni Fuat Akdağ ve Spor Yazarı Mehmet Demirkol, GazeteBilkent Ünlü Söyleşileri kapsamında Bilkent Üniversitesi Mithat Çoruh Amfi’deydi. Salonu hınca hınç dolduran ve söyleşiye yoğun ilgi gösteren öğrenciler, yaklaşık 1 saat boyunca merak ettiklerini sordular. Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol’da esprili ve sıcak bir şekilde soruları yanıtlayıp yorumlayarak keyifli bir sohbet ortamı yaratılmasının baş mimarı oldular.

Söyleşiye öğrenciler yoğun katılım sağladılar.

Sorulan soruları hiç çekinmeden ve açık sözlü şekilde yanıtlayan Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol, özellikle Murat Kosova hakkında gelen “Neden futbol maçı anlatıyor, sadece basketbol anlatsın” sorusuna esprili bir yaklaşımla cevap verdiler. Soruyu yönelten kişiye “Niye?” diye soran Akdağ, “Çünkü o basketbol spikeri” yanıtına “hadi canım! Bilmiyordum, dönüşte hemen onu futbol maçlarından alalım o zaman” diye karşılık vererek tüm herkesi kahkahaya boğdu. Bu esprinin ardından Murat Kosova’nın “İşte Premier Lig bu!!!” tabirinin bu ligini değerini kat kat artırdığını da belirten Akdağ, kendisinin futbol maçı anlatmasının bir sebebinin de bu olduğunu söyledi.

            Ayrıca Premier Lig ve NBA ile ilgili yayın haklarına da değinen Akdağ, bu yayınların hem çok pahalı olduğunu hem de yeterince takip edilmeyerek kendilerini zor duruma düşürdüğünü belirtti.

Öğrenciler konukları soru bombardımanına tuttu

İzleyicilerden gelen “Beşiktaş’ın bu sezon şampiyonluk şansını nasıl görüyorsunuz” sorusunu Mehmet Demirkol “Galatasaray ve Fenerbahçe Avrupa’da yollarına devam ederse, Beşiktaş şampiyonluğun en büyük adayı olur” diyerek yanıtladı.

            Söyleşi sonunda salondan büyük alkış alan Akdağ ve Demirkol, isteyen herkesle tek tek fotoğraf çektirdikten sonra salondan ayrıldı.

GazeteBilkent ailesi olarak Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol’a söyleşi için bizi kırmadıklarından dolayı teşekkür ediyor ve en kısa zamanda kendilerini tekrar üniversitemize bekliyoruz.

IMG_2532

Leave a Reply