yeni-normal5LWN4

Türkiye Siyasi Tarihi’nin ve Milli Görüş Hareketi’nin önemli isimlerinden Recai Kutan, 11 Mart Pazartesi günü, Bilkent İnsan Hak ve Hürriyetleri Topluluğu tarafından düzenlenecek olan “Türkiye Siyasi Tarihi ve Geleceğimiz” adlı konferansta konuşacak. Milli Görüş Hareketi’nin kuruluşundan bugüne değin içinde olan Kutan, Türkiye’nin siyasi geçmişi ve geleceğine ilişkin önemli konular hakkında öğrencilerin sorularını yanıtlayacak.

Saat 12.40’ta başlayacak olan konferans, C Blok Amfi’de gerçekleştirilecek.

Recai Kutan Kimdir?
1952 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi’nden inşaat yüksek mühendisi olarak mezun oldu. 1952-1969 yılları arasında, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde, Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdür Muavinliği görevlerinde bulundu. Bu tarihlerde Türkiye’nin en büyük projesi olan GAP Etüd ve Planlama çalışmalarını yönetti.

Siyasi hayatına, 1973 yılında Milli Selamet Partisi’nde başladı. Aynı partide Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. 1983 tarihinden sonra, Refah Partisi’nde görev aldı. Refah Partisi’nin kapatılmasıyla, Fazilet Partisi’nin Genel Başkanlığına seçildi. Fazilet Partisi’nin de kapatılmasıyla, 2001 yılında Saadet Partisi’nin kurucularından oldu ve Genel Başkanlık görevini üstlendi. 2008 yılında, görevini Numan Kurtulmuş’a bıraktı.

Leave a Reply