Geçen sene ”Yakın Tarih Araştırmaları Platformu” adıyla  düzenlediği tam 14 tartışma toplantısıyla kampüste yakın tarih, siyaset ve toplumsal olaylara ilgi duyan öğrencilerin yoğun ilgisini toplayan ve yeni dönemde yeni ismi ve misyonuyla  yelpazesini daha çok genişleten ”POLİTİK DÜŞÜNCE KULÜBÜ” yeni döneme ve yeni gönüllülerine merhaba diyor…

Gazetemizin bir çok yazarının ve çalışanının içinde aktif olarak yer aldığı, GazeteBilkent tarih birimi editörümüz Taha Taşan ve politika birimi editörümüz  Yağız Baltacı’nın kurucuları arasında yer aldığı Politik Düşünce Kulübü’nün danışmanlığını ise Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünün değerli akademisyenlerinden  Dr. İlker Aytürk yapıyor. Yoğun ilgi görmesi beklenen tanışma toplantısı 24 Eylül salı günü saat 17:40’ta Hukuk Fakultesi binası (B binası) BZ-01 numaralı sınıfında yapılacak.

Tanışma Toplantısında kulübün tanıtımının yapılacak olmasının yanı sıra bir sonraki 1186095_726146137400877_2114498425_nhafta yapılmaya başlanacak olan tartışma toplantılarının konuları da duyurulacak. Yeni dönemde ‘Gezi olayları’, ‘Suriye meselesi’, ‘Demokratik Açılım’ gibi oldukça hassas ve önemli konuların farklı seslerin zenginliği içerisinde ele alınması bekleniyor.

Bizde GazeteBilkent olarak yeni dönemde ” Politik Düşünce Kulübü” ne başarılar diliyoruz… Farklı görüşlerin tarafsız ve bilimsel bir platformda tartışıldığı, seviyeli ve verimli bir ortamda yakın tarih ve siyasetin nabzının tutulduğu kulübümüzün tanışma toplantısına tüm Bilkentlileri bekliyoruz.

http://www.gazetebilkent.com/2013/08/23/kampuste-tarih-ve-siyaset-yolculugu-politik-dusunce-kulubu/

https://www.facebook.com/events/340039429465843/?notif_t=plan_user_joined

Leave a Reply