”Politik Düşünce” Demokatikleşme Paketini Masaya Yatırıyor

1378131_758930730789084_2030438600_nYakın tarih, siyaset ve toplumsal olayların Bilkent Üniversitesindeki tartışma platformu ‘Politik Düşünce Kulübü”  farklı görüşlerden onlarca öğrencinin yoğun katılımıyla gerçekleşen ”Gezi Olayları” konulu dönemin ilk tartışma toplantısının ardından hızını hiç düşürmeden yine son derece önemli bir konuyla tartışma toplantılarına devam ediyor !

PDK bu çarşamba gerçekleştirilecek tartışma toplantısında, geçtiğimiz hafta açıklanan; içinde seçim barajından, Kürt sorununa, andımızın kaldırılmasından, kamuda başörtüsü serbestliğine kadar son derece hassas ve önemli maddeler barındıran demokratikleşme paketini masaya yatırıyor…

Açıklanması uzun zamandır beklenen, kimilerine göre Türkiye’yi bölünmeye doğru sürükleyen, sadece iktidarın dayatmasıyla ortaya çıkan samimiyetsiz kararlar yığını… Kimilerine göreyse Türkiye’nin daha demokratik daha özgür bir ülke olabilmesi adına atılması gereken isabetli adımlar…

Yakın tarih, siyaset ve toplumsal olayları tarafsız, bilimsel ve saygın bir ortamda ele alan ”Politik Düşünce Kulübü” sizleri ” Demokratikleşme Paketi ” konulu dönemin 2. tartışma toplantısına çağırıyor. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Akademisyenlerinden Dr.İlker Aytürk’ün katılımıyla yapılacak olan dönemin 2. Tartışma toplantısında yine farklı görüşlerin zenginleştirdiği bilimsel ve saygın bir ortamda ülke gündeminin merkezinde yer alan demokratikleşme paketi irdelenecek.

Konuyla ilgili bilgilerini geliştirmek, fikirlerini paylaşmak isteyen herkes 9 Ekim Çarşamba günü saat 17:40 da Hukuk binası ( b binası ) 206 numaralı sınıfa bekliyoruz.

Dünü bilip, bugünü anlayabilmek için…

Leave a Reply