Politik Düşünce Kulübü Doğuya Gidiyor !

Bilkent Doğu Kampüs bu çarşama Politik Düşünce Kulübünü ağırlayacak.

Bilkent Doğu Kampüs bu çarşama Politik Düşünce Kulübünü ağırlayacak.

Üniversitemizin en aktif topluluklarından olan; yakın tarih, siyaset ve toplumsal olaylar üzerine her hafta düzenlediği ve yoğun ilgi gören tartışma etkinlikleriyle  kısa zamanda kampüste önemli bir tanınırlığa kavuşan, “Politik Düşünce Kulübü” bu çarşamba günü düzenleyeceği tartışma etkinliğini bu haftalığına doğu kampüsü konferans salonunda düzenleyecek.

Son dönemin en çok tartışılan, en hassas  konularından ” Çözüm Süreci – Diyarbakır’da Ne Oldu ? ” konulu tartışma etkinliğiyle “Politik Düşünce Kulübü” 27 Kasım Çarşamba günü Doğu Kampüs sakinleriyle buluşacak.

Kulübün kurulduğu günden beri tartışma etkinliklerine büyük ilgi gösteren, Bilkent Doğu Kampüsünde hazırlık okuluna devam eden kulüp üyelerine jest yapmak amacıyla bu haftalığına Doğu Kampüs konferans salonunda gerçekleşecek PDK Tartışma Etkinliği saat 17:50 de başlayacak.

Başbakan’ın Barzani ve Şivan Perwer eşliğinde gerçekleştirdiği, çok tartışılan Diyarbakır konuşmasının  değerlendirileceği, müzakere sürecinin hangi aşamada olduğunu, Türkiye’nin

Diyarbakır'da yaşananlar çok ses getirmişti.

Diyarbakır’da yaşananlar çok ses getirmişti.

nasıl bir yola girdiğini, barışın ve bölünmenin arasındaki ince çizginin tartışılacağı, farklı görüşlerin zenginliği içerisinde; saygın, seviyeli ve verimli bir ortamda irdeleneceği PDK Tartışma Toplantısına yine her hafta olduğu gibi tüm Bilkent davetli.

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Akademisyenlerinden Dr. İlker Aytürk’ün danışmanlığını yaptığı ve bir çok toplantısına katıldığı; bilimselliğin, tarafsızlığın ve saygının temel alındığı, bu sene ” Demokrat Parti ve 1960 İhtilali “, ” 28 Şubat Süreci ” , ” Demokratikleşme Paketi ve Kürt Sorunu ” gibi yakın tarih ve güncel siyasetin en hassas, önemli ve kritik t konularının masaya yatırıldığı Politik Düşünce Kulübü haftalık tartışma etkinliği Doğu Kampüsü şimdiden heyecanlandırmış gözüküyor.

Etkinliğe merkez kampüsten katılacak öğrenciler için ek bilgi: Doğu Kampüs Konferans Salonu yemekhanenin bulunduğu binanın içindedir. Merkez Kampüs’ten toplantıya gelmek isteyenler, 17.35 Merkez-Doğu ringine binebilirler. Daha detaylı bilgi almak isteyenler 26 Kasım salı günü ( yarın ) tüm gün boyunca Doğu Kampüs N binasında bulunacak PDK standına uğrayabilir.

“Politik Düşünce Kulübü”  resmi Facebook sayfası:  https://www.facebook.com/bilkentyakintarih?fref=ts

“Politik Düşünce Kulübü”  resmi Twitter  hesabı:  https://twitter.com/bilkentpolitika

 

Leave a Reply