Politik Düşünce Kulübü Bildirisi!

Okulumuzun en aktif kulüplerinden olan Politik Düşünce Kulübü; dönem sonuna gelirken resmi Facebook sayfasından yayınladığı bir bildiriyle dönem boyunca etkinliklerine katılan, kendilerine destek veren katılımcılarına teşekkür etti. Ekim ayından beri aralıksız tam 11 hafta tartışma etkinlikleri düzenleyen, bir çok farklı görüşten Bilkent öğrencisinin içinde yer aldığı, üniversite akademik çevresinin de ilgi ve katılım gösterdiği PDK tartışma etkinlikleri dönem boyunca yoğun ilgi gördü. Politik Düşünce Kulübü 2013-2014 Güz Dönemi’ni 24 Aralık Salı günü MHP Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Sn.Dr. Oktay Vural ile gerçekleştireceği “Çözüm Süreci” konulu bir etkinlikle sonlandıracak. Biz de GazeteBilkent Kampüs Birim’i olarak PDK’nın duyuru ve teşekkür niteliği taşıyan bu bildirisini siz okurlarımızla paylaşıyoruz:

politik

Değerli PDK Katılımcıları, sevgili arkadaşlarımız;

Bilkent Üniversitesi yakın tarih, siyaset ve toplumsal olayları tartışma platformunuz Politik Düşünce Kulübü dopdolu bir dönemi geride bıraktı.

Dönem başından beri “Gezi Olayları“, “Müzakere Süreci“, “Suriye Meselesi“, “Milli Mücadele ve Vahdettin“, “Tek Parti Dönemi“, “Demokrat Parti ve 1960 İhtilali” , “28 Şubat Süreci” , “Çözüm Süreci- Diyarbakır’da Ne Oldu?“, “Yeni Osmanlıcılık“,”Türkiye’deki İslami Hareketler” ve “Türkiye’de Muhalefet Kültürü” konularıyla, dile kolay, tam 11 tartışma etkinliği gerçekleştirdik.

Dönem boyunca her çarşamba saygın, seviyeli ve verimli bir ortamda farklı görüşlere sahip onlarca Bilkentliyi bir araya getirdiğimiz etkinliklerimize katılan, katkı sağlayan tüm arkadaşlarımıza, hocalarımıza teşekkür ediyoruz.

Gösterdiğiniz yoğun ilgi bizleri gelecek için daha çok heveslendirdi, umutlandırdı, heyecanlandırdı… İkinci dönem bir PDK klasiği olarak Bilkent’e kazandırdığımız tartışma etkinliklerimiz ile sizlerle yeniden birlikte olmak için sabırsızlanıyoruz.

2013-2014 Güz Dönemi’ni 24 Aralık Salı günü MHP Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Sn. Dr. Oktay Vural ile gerçekleştireceğimiz konuk etkinliği ile tamamlayacağız. Dönem boyunca düzenlediğimiz tüm tartışma etkinliklerimizde, B-204 numaralı sınıfı tıka basa doldurarak bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan tüm katılımcılarımızı, arkadaşlarımızı salı günü gerçekleştireceğimiz Oktay Vural konuk etkinliğimize bekliyoruz.

Dünü bilip, bugünü anlamak için…

Politik Düşünce Kulübü

 

Leave a Reply