Bilkent Üniversitesi’nin yakın tarih, siyaset ve tartışma platformu “Politik Düşünce Kulübü”, yoğun ilgi gören tanışma toplantısının ardından geleneksel haftalık tartışma toplantılarına bomba gibi bir konuyla başlıyor!

Politik Düşünce Kulübü tartışma toplantılarına Gezi olayları ile başlıyor.

Politik Düşünce Kulübü tartışma toplantılarına Gezi olayları ile başlıyor.

Bir çok otoriteye göre Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal hareketi… İstanbul, Taksim Gezi Parkında başlayan, kısa zamanda tüm ülkeye yayılan, 2013 yazına damgasını vuran büyük olaylar silsilesi… Kimilerine göre hükümetin otoriter, diktatörvari uygulamalarına karşı haklı ve coşkulu bir direniş… Kimilerine göreyse küresel güç olma yolunda ilerleyen Türkiye’ye dış güçlerin de desteğiyle kurulmuş büyük bir tuzak… Sonucunda Türkiye’nin haftalarca çalkalandığı, yüzlerce insanın yaralanıp, 6 kişinin yaşamını yitirdiği yakın zamanın en kritik süreçlerinden birisini masaya yatıracağız.

PDK Akademik Danışmanı Dr. İlker Aytürk’ün katılımıyla, farklı görüşlerin zenginliği içerisinde, görüşlerimizi paylaşmak, bilgilerimizi geliştirmek için 2 Ekim Çarşamba günü saat 17:40’tB-206 numaralı sınıfta (Hukuk Fakültesi Binası) buluşuyoruz.

Dünü bilmek, bugünü anlamak için…

Leave a Reply