GazeteBilkent, Bölüm Temsilciliği Seçimleri’ni kazanan isimlerle röportajlara devam ediyor. Gizem Kumbasar’ın İç Mimarlık Bölüm Temsilcisi Mert Kıvanç ile yaptığı röportajı sunuyoruz.

Kumbasar: Merhaba, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
Kıvanç: Başkent Üniversitesi Kolej Ayşeabla Fen Lisesi mezunuyum. 2007’de Bilkent’e girdim, İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü’ne. Bir yıl orda okuduktan sonra İç Mimarlık bölümüne geçtim. Şu anda 3. sınıftayım.

Kumbasar: Aynı zamanda bölümünüzün temsilcisisiniz. Seçim için adaylık fikri nasıl ortaya çıktı?
Kıvanç: Adaylık fikri aslında grupların gelip aday olmak ister miyim diye sormaları ile başladı. Emirhan Gedeleç ve Kadir Yalçıntaş Grup Doğuş’a çağırınca kırmadım ve seçim sürecine Grup Doğuş ile girdim.

Kumbasar: Seçim döneminde bu önemli süreç için ne gibi hazırlıklar yaptınız?
Kıvanç: Bölümde beni tanımayan arkadaşlarıma kendimden ve bölümde yapmak istediğim değişikliklerden bahsettim. Beni tanıyanlarla da iletişimi hiç koparmadım tabii ki. Hazırlıkta okuyan öğrencileri de zaman zaman ziyaret edip dertleri ve sorunları hakkında bilgi edinip kendi fikirlerimi paylaştım.

Kumbasar: Geçirdiğimiz seçim sürecini nasıl görüyorsunuz?
Kıvanç: Seçim süreci bizim bölüm açısından gayet keyifli ve sorunsuz geçti. Sanıyorum arkadaşlarım da benim bölüm hakkındaki planlarımı samimi ve mantıklı bulmuşlar ki kendilerini temsil etmek için beni seçtiler. Ben de onlara olan teşekkürümü elimden gelenin en iyisini yaparak göstermeye çalışıyorum.

Kumbasar: Seçimin kazananı olarak planlarınızı, projelerinizi anlatabilir misiniz?
Kıvanç: Planlarımın başında arkadaşlarıma İtalya, İspanya ve İngiltere’deki özel tasarım okullarına ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlanması vardı ve birkaç arkadaşım şimdiden bu hizmetten faydalanmaya başladılar bile. Bir başka projem ise yurtdışındaki okullardan ünlü tasarımcıları okulumuza gelerek workshop veya konuşma yapmaları idi. İkinci dönem arkadaşlarım bu konuşma ve workshoplar hakkında bilgilendirilip bunlara katılabilecekler. Son olarak da bütün arkadaşlarımın yakından takip ettiği binamızın içerisine çıktı merkezi açmaktı. Şu anda bütün gelişmeler olumlu ve yönetimin kendi içerisindeki yazışmalar tamamlandığında görüştüğümüz kırtasiyelerden biri ile sözleşme imzalayıp binamızda kalıcı olacak çıktı merkezini bütün öğrencilerin hizmetine açacağız.

Kumbasar: Son olarak öğrenci konseyi hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?
Kıvanç: Ne yazık ki şu anda bir konsey göremiyorum.

Kumbasar: Bu keyifli röportaj için çok teşekkürler…
Kıvanç: Ben teşekkür ederim.

Leave a Reply