GazeteBilkent ekibi olarak Büyükhanlı Kardeşler İlköğretim Okulu 3-B sınıfı öğrencileri ile William Shakespeare’in ‘Fırtına’ adlı oyununa gittik.  Bu sefer sayfamızı, ekipten bir arkadaşımızın yazısını paylaşmak yerine başkalarına bırakıyoruz. Kendi gördüklerimizi, deneyimlerimizi bir kenara bırakarak geleceğin yazarlarına yer vermek istedik. İki bölüm halinde okuyacağınız yazılar hiçbir şekilde değiştirme yapılmadan, 3-B sınıfının öğrencilerinin kendi hisleri ile kaleme aldıkları kelimeleri içermektedir. Yayımlanacak yazıları okurken, bu deneyimin bizim için olduğu kadar, sizin için de heyecan verici olmasını temenni ediyoruz.

Eda GÜNDÜZ

Merhaba ben Eda. Fırtına adlı tiyatro oyununu çok beğendim. Hatta en iyi çocuk tiyatrolarından biriydi. En çok ilgimi çeken karakter cindi çünkü müzik bittiği halde ayakları esnek bir şekilde duruyordu ve bu da benim çok hoşuma gitti. Oyun o kadar güzel ve akıcıydı ki; sanki gerçekten oyunun içindeydim. Oyunda kıyafetler, müzikler, danslar ve ışıklar ilgimi çekti. Buharlar çok gerçekçiydi. Oyunun nasıl bittiğini anlamadım. İlk kez bir tiyatro bitmesin diye dua ettim. Kısacası tiyatro oyununu çok beğendim.

Dolunay ÇETİN

Bugün en güzel günlerimden biriydi çünkü tiyatroya gittik. En sevdiğim kahramanlar, cin ve kralın kızıydı. Neden cini sevdin diye sorarsanız, cevabım şu olur: Cin özgürlüğü için her şeyi yapardı. Neden prenses? Çünkü rolünü çok güzel oynadı. Efektler ve dekorasyonlar güzeldi. Kısacası çok güzel ve komik bir gündü.

Azra Selen ERKUL

Merhaba, ben Azra Selen Erkul. Oyuna bayıldım, içinde gibiydim. Özellikle ‘cin’ karakteri müthişti. Başrol oyuncusu ve kızı en iyi oyunculardandı. Sonradan gelen cin hoşuma gitmedi ama olsun tiyatro süperdi. ‘Fırtına’ ismine çok yakışmıştı. Müzikler ve özel ışıklar çok çok güzeldi. Karakterler çok uyumluydu. Açıkçası ben çok ama çok beğendim. Şimdiye kadar gittiğim en güzel çocuk tiyatrosuydu. Bu tiyatroyu hazırlayanlara ve sunanlara teşekkür eder, sevgilerimi iletirim.

Emirhan BAYKAL

Bu oyunu beğenmedim diyemem ama bence oyunun başı güzel gibi başladı, kötüye gitti. Oyuncuları kolay anladım. Başrol garip giyinen cindi. Ben sonradan gelen üç kişiye şaşırdım. En sonunda oyuncular alkışa boğuldu.

Sıla ÇAKMAK

Benim düşüncem, çok güzel bir oyundu. Danslar, efektler, şarkılar ve karakterler çok güzeldi. Fırtına adlı oyunda en çok beğendiğim karakter cin oldu. Dansları, şirinliği ve özgürlüğe olan düşkünlüğüyle çok güzel oynadı. Bugüne kadar gittiğim en güzel tiyatro oldu. Kral son bir kaç dakika kala bir şarkı söyledi, o an çok duygulandım. Bu tiyatronun bitmesini hiç istemedim.

Leave a Reply