Ayşegül Savur / C Blok Amfi

GazeteBilkent’in düzenlediği gazetecilik eğitimlerinin ikinci seminerinde, Tempo Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ayşegül Savur yine katılımcılarla buluştu. 2 Kasım Cuma günü C Blok Amfi’de gerçekleştirilen seminerde, katılımcılar dikkat çekici bir dergi yazısının nasıl yazılacağı hakkında bilgilendirildi.

Sunumuna Tempo’nun kısa bir tarihçesiyle başlayan Savur, kullandıkları haber ve yabancı basın kaynakları hakkında da detaylı bilgiler verdi. Bir dergi yazısında anlatımın önemini vurgulayarak, fotoğraf seçiminin nasıl olması gerektiği üzerinde durdu. Çarpıcı başlığın bir dergi yazısının en önemli unsurlarından olduğuna dikkat çekti. “Resim altsız, ara başlıksız ve ara spotsuz bir haber olamaz.” diyerek haber yazısı yazmanın vazgeçilmez noktalarına değindi.

Verdiği bilgileri çeşitli haber yazıları üzerinde göstererek pekiştiren Savur, sunumu esnasında Tempo’nun

içeriği hakkında da katılımcıları bilgilendirdi. Özellikle, kullanılan fotoğrafların haber yazısı ile bağlantılı ve okuyucuyu çekecek nitelikte olması gerektiği üzerinde birçok kez durdu. Daha sonra ise katılımcıların merak

ettikleri soruları cevapladı.

Seminer sonunda, alkışlar eşliğinde kendisine takdim edilen çiçek ve plaketi kabul eden Savur’a; bizler de GazeteBilkent ailesi olarak, bize vakit ayırıp bu organizasyonun bir parçası olmayı kabul ettiği için teşekkür ederiz.

(Yukarıda) Ayşegül Savur. (Solda) Esin Batak, Ayşegül Savur, Bermal Özbay

 

Leave a Reply